На головну Рос

Архіви

Терехова Варвара, випускниця художнього відділення школи, написала дипломну роботу під назвою «Час змін» і переконливо доводить, що зміни на краще можливі.

Цей мотив я вибрала, тому що він здався мені незвичайним. Мені захотілося намалювати картину з глибоким змістом, дивлячись на яку, ти відчуваєш і красу, і тривогу одночасно. За моїм задумом, вона повинна нести суттєве емоційне навантаження.


Щоб втілити цю ідею, я вирішила намалювати дракона. Для мене саме драконсимволізує зміни, які люди накликають самі. Це можуть бути війни, революції, які змінюють життя людей. З плином часу може виявитися, що ці зміни мають і позитивні сторони.

До речі, зміни можуть бути також і внутрішніми. Тобто дракон може символізувати мінуси кожного з нас. Щоб змінитися, нам потрібно вигнати внутрішнього дракона й прийти до умиротворення. Стати найкращою версією себе.

У Китаї ж дракон - це символ милосердя, величі, добродушності. Стародавні предки китайців визнавали дракона своїм тотемним культом. Вісім тисяч років тому, ще за часів неоліту виник його образ, який в процесі невпинного розвитку суспільства приймав різні обриси й форми, глибоко проникаючи в життя людей.

Хочу нагадати, що все в цьому світі змінюється. Змінюється образ дракона, наше життя, наше мислення. І тільки від людини залежить, які це будуть зміни, позитивні чи негативні. Змінюючись всередині, ми змінюємо наше життя, а також життя інших людей. Нехай ці зміни будуть на краще!

Випускниця художнього відділення Смієла Євгені вибрала темою дипломної роботи країну Італію, її прекрасні міста. Що з цього вийшло, дивіться самі, а також дізнайтеся про творчі пошуки автора роботи.

Мене дуже надихнула краса італійських містї. Саме тому на моєму триптиху зображені Венеція, Рим і Флоренція, які справили на мене велике враження.


У центрі триптиху стародавнє місто Рим, а конкретніше – найбільший його фонтан - Фонтан Треві. Будівля, зведена ще в 18 столітті, знаходиться в центральній частині Риму. У центрі композиції розташована фігура Нептуна на морській раковині, запряженою морськими кіньми, яких ведуть під вузди тритони.

На наступній картині - місто Венеція. На мій погляд, це найбільш красиве місто на воді з його незвичайним засобом пересування - гондолами. Я зобразила вулицю в районі Сан-Марко, де знаходиться велика частина пам'яток архітектури.

Далі Флоренція. Місто, яке зберегло свою пишність минулого. На роботі зображений собор Санта Марія Дель  Фльор. Будівля, побудована в 14 столітті, вражає своїми масштабами й величчю.

Триптих виконаний змішаною технікою: акварель, кольорові олівці та лінери. У першу чергу я зробила акварельні заливки основними локальними кольорами, далі було опрацювання великих об'єктів: будівель та скульптури в техніці лесування та письмо по сухому, коли всі роботи з аквареллю були закінчені, перейшла на кольорові олівці, опрацьовуючи найдрібніші деталі, а на завершення за допомогою лінера були розставлені тонові акценти.

Маю велику надію, що глядачів зацікавлять ці дивовижні італійські міста!

Представляємо дипломну роботу випускниці ДШМ №6 Таїсії СЄДИХ, яка присвячена вулицям старого Харкова. Про передісторію створення триптиха розповідає автор.

У наш час старі вулиці активно витісняються сучасними будівлями. Я зацікавилася, чи є старі вулиці в Харкові та як вони виглядають сьогодні. Збирала матеріал, гуляючи по Харкову, відвідала багато куточікв нашого міста, робила фотографії та начерки.


 

У ході роботи віддала перевагу декоративно-графічній техніці з використанням чистих яскравих кольорів. У процесі пошуку рішення щодо кольору вибрала три основні кольори: жовттий, червоний, фіолетовийта чорний. Після пошуків в частині організації композиції зупинилася на абстрактному варіанті.

На лівій картині зображений один із найзатишніших провулків Харкова, оповитий зеленню (він знаходиться в районі вулиці Алчевських). Звичайний старий під'їзд і пара дерев. Це тихий і безлюдний провулок, далекий від великих доріг. Саме цим спокоєм мене й привернув даний мотив.

На правій картині зображений провулок Воробйова - старий мощений бруківкою, він веде глядача в далеке минуле. Вуличка названа в честь В.П. Воробйова, відомого фахівця в галузі анатомії людини. Кілька років тому тут навіть знімалися епізоди для фільму "Дау".

На центральній картині зображена одна з найкрасивіших старовинних вулиць Харкова - вулиця Дарвіна. Вона з'явилася ще в 18 столітті. Більшість будинків було побудовано за проектами видатного архітектора Бекетова. Тут жив професор Харківського університету, відомий біолог Алчевський,  багато представників купецьких династій. Ця вулиця привернула мене великою кількістю будинків, що відрізняються різними архітектурними стилями.

У своїй роботі я дуже хотіла передати атмосферу старого міста, сподіваюся, мені це вдалося ...


Другий день учні та педагоги художнього відділення ДШМ №6 беруть участь у II турі Відкритого дитячого конкурсу живопису ім. І.Ю. Рєпіна, який проводиться в м.Чугуєві.

 


Далее...

16 червня в стінах Дитячої школи мистецтв №6 проведено урочисте вшанування випускників 2021 року, якізавершили повний курс початкового навчання у сфері мистецтва. Святкова атмосфера, насичена програма, багато поздоровлень і приємних емоцій, - таким запам'яталося випускникам прощання з навчальним закладом, який став невіддільною частиною їхнього життя.

 


Далее...