На головну Рос


Вiддiлення хореографiчного мистецтва


Залучитися до  танцювального мистецтва, осягнути закони пластичної виразності, навчитися виражати свої думки і почуття за допомогою танцю, уміти підкорятися точному ритму - усьому цьому учать вихованців хореографічного відділення Дитячої школи мистецтв № 6. На вибір учнів тут представлені усі види хореографії, а саме такі її напрями, як класичний, бальний, сучасний спортивний, народний танець. При цьому важлива та обставина, що навчання будь-якому з них, передусім, припускає освоєння базових знань хореографії.

Одна з прадавніх мов людства - мова танцю. Хореографія має величезні можливості для повноцінного гармонійного духовного і фізичного розвитку, є одним  із засобів естетичного виховання, формування творчого начала в людині. Як і всяке мистецтво, танець здатний приносити глибоке естетичне задоволення. Той, хто добре танцює, переживає неповторне відчуття свободи і легкості своїх рухів. У танцювальному мистецтві краса і досконалість форми нерозривні з красою внутрішнього змісту танцю.

Синкретичність танцювального мистецтва має на увазі розвиток почуття ритму, уміння чути і розуміти музику, погоджувати з нею свої рухи, одночасно розвивати і тренувати м'язову силу корпусу і ніг, пластику рук, грацію і виразність. Фахівці стверджують, що заняття хореографією дають організму навантаження, рівне поєднанню декількох видів спорту. Заняття танцем не лише формують правильну поставу, але залучають тих хто його опановує до основ етикету, закладають грамотні манери поведінки в суспільстві, дають уявлення про акторську майстерність. Урок на хореографічному відділенні традиційно починається з розминки: це комплекс вправ, що забезпечують тонус усіх груп м'язів і що дозволяють підготувати тіло до майбутнього навантаження. Основна частина уроку - це власне хореографія: вивчення базових елементів танцю, танцювальних кроків, окремих рухів і зв'язок, що складаються з комбінації декількох рухів, постановка корпусу, робота з руками, для парних танців - відпрацювання матеріалу в парі. Окрім освоєння нових елементів, проводиться повторення і закріплення раніше пройденого матеріалу. Обов'язковий елемент уроку хореографії - розтяжка, яка дозволяє зводити до мінімуму вірогідність травм, а також дає можливість робити ефектні рухи, яких вимагає хореографія. При цьому основний акцент робиться на розвиток пластики і почуття ритму, оскільки займаючись танцями, необхідно  відчувати музику. Під час навчання учні відділення набувають досвіду виконавської практики шляхом участі у концертній діяльності школи, а також беручи участь в різних творчих конкурсах та фестивалях. Колектив відділення ставить перед собою амбітне завдання незабаром заявити про себе на найбільш престижних танцювальних конкурсах, які проводяться в нашому місті і за його межами. Викладацький склад хореографічного відділення є  симбіозом молодості та досвіду, кожен з викладачів відбувся як танцюрист, який має численні особисті досягнення, перелік яких поповнюють їх учні. 


Викладач Рожок Ольга Іванівна Трудовий стаж складає більше 30 років. Беззмінний (упродовж п'ятнадцяти років) художній керівник танцювально-спортивного клубу "Імпульс" і однойменного театру танцю, які вона  створила. Вихованці Ольги Іванівни досягали прекрасних результатів. У 1995 - 2006 рр. ставали фіналістами телевізійного конкурсу "Утренняя звезда" (м. Москва), п'ятикратними переможцями телеконкурсу "Юні зірки Харкова", володарями гран-прі обласного огляду творчої молоді Харківської області, лауреатами численних фестивалів мистецтв, що проходили в Туреччині Індії, Англії, на Мальті та Тайвані, володарем п'яти зірок - вищої оцінки англійський критиків на міжнародному фестивалі мистецтв в Едінбургу (Шотландія). Провідна танцювальна пара хореографічного відділення ДШМ №6 Олексій Вінніченко та Тімашева Таїсія, наставником яких є О.І. Рожок, - золоті призери міжнародного фестивалю "Art-Bomb" (2010 р.). За багаторічну та результативну діяльність по духовному і естетичному вихованню молоді Ольги Іванівни неодноразово нагороджувалася грамотами районної, міської і обласної влади.


Викладач Подушко Ольга Валеріївна У 2007 році закінчила Харківську державну академію культури ім. І.П. Котляревського (факультет "Бальна хореографія"). Паралельно з навчанням у вузі займалася у відомому в м. Харкові танцювальному колективі "Горизонт" (керівник Олексій Литвинов). Триразовий лауреат телевізійного конкурсу "Юні зірки Харкова", переможниця конкурсу "Різдвяні зустрічі", лауреат міжнародного фестивалю, що проходив на Мальті в 2000 році. Викладала хореографію в дитячій дошкільній установі № 271. Створила  театр танцю "Камелія", є його керівником.Цей колектив - учасник багатьох міських і обласних танцювальних фестивалів, лауреат дитячого фестивалю "Веселі дзвіночки" (2009, 2010 рр.).


Викладач Вінник Ігор Анатолійович Учасник численних танцювальних конкурсів, на яких демонстрував високі досягнення: - переможець всеукраїнського турніру "Кримський трофей" (2005 рік, м. Севастополь); - зайняв перше місце за європейською програмою в категорії "молодь С+В клас" на турнірі "Перлина Приазов'я" (2005 рік, м. Маріуполь);  - переможець  відкритих всеукраїнських змагань по спортивних танцях "Осіння мозаїка-2005" (м. Запоріжжя); - переможець всеукраїнських змагань по спортивних танцях на кубок газети "Мелітопольські відомості" (м. Мелітополь); - переможець турнірів "Кубок Харкова", "Ми молоді" по європейській і латиноамериканській програмам в категорії "молодь" (2005 рік, м. Харків); - учасник чемпіонату Європи по бальних танцях - зайняв 24 місце серед 67 пар, за європейською програмою в категорії "дорослі" (2007 рік, м. Харків); - учасник чемпіонатів України по бальних танцях в містах Київ та Харків (2005-2008 рр.). З 2005 року почав тренерську діяльність. Три танцювальні пари, що є учнями Ігоря Анатолійовича, неодноразово ставали призерами і переможцями всеукраїнських змагань на турнірах "Кубок "Силуету", "Кубок "Легенди", "Кубок "Ірбіса" в категорії "початківці і Н клас".