На головну Рос


Вiддiлення хореографiчного мистецтва


Залучитися до  танцювального мистецтва, осягнути закони пластичної виразності, навчитися виражати свої думки і почуття за допомогою танцю, уміти підкорятися точному ритму - усьому цьому учать вихованців хореографічного відділення Дитячої школи мистецтв № 6. На вибір учнів тут представлені усі види хореографії, а саме такі її напрями, як класичний, бальний, сучасний спортивний, народний танець. При цьому важлива та обставина, що навчання будь-якому з них, передусім, припускає освоєння базових знань хореографії.

Одна з прадавніх мов людства - мова танцю. Хореографія має величезні можливості для повноцінного гармонійного духовного і фізичного розвитку, є одним  із засобів естетичного виховання, формування творчого начала в людині. Як і всяке мистецтво, танець здатний приносити глибоке естетичне задоволення. Той, хто добре танцює, переживає неповторне відчуття свободи і легкості своїх рухів. У танцювальному мистецтві краса і досконалість форми нерозривні з красою внутрішнього змісту танцю.

Синкретичність танцювального мистецтва має на увазі розвиток почуття ритму, уміння чути і розуміти музику, погоджувати з нею свої рухи, одночасно розвивати і тренувати м'язову силу корпусу і ніг, пластику рук, грацію і виразність. Фахівці стверджують, що заняття хореографією дають організму навантаження, рівне поєднанню декількох видів спорту. Заняття танцем не лише формують правильну поставу, але залучають тих хто його опановує до основ етикету, закладають грамотні манери поведінки в суспільстві, дають уявлення про акторську майстерність. Урок на хореографічному відділенні традиційно починається з розминки: це комплекс вправ, що забезпечують тонус усіх груп м'язів і що дозволяють підготувати тіло до майбутнього навантаження. Основна частина уроку - це власне хореографія: вивчення базових елементів танцю, танцювальних кроків, окремих рухів і зв'язок, що складаються з комбінації декількох рухів, постановка корпусу, робота з руками, для парних танців - відпрацювання матеріалу в парі. Окрім освоєння нових елементів, проводиться повторення і закріплення раніше пройденого матеріалу. Обов'язковий елемент уроку хореографії - розтяжка, яка дозволяє зводити до мінімуму вірогідність травм, а також дає можливість робити ефектні рухи, яких вимагає хореографія. При цьому основний акцент робиться на розвиток пластики і почуття ритму, оскільки займаючись танцями, необхідно  відчувати музику. Під час навчання учні відділення набувають досвіду виконавської практики шляхом участі у концертній діяльності школи, а також беручи участь в різних творчих конкурсах та фестивалях. Колектив відділення ставить перед собою амбітне завдання незабаром заявити про себе на найбільш престижних танцювальних конкурсах, які проводяться в нашому місті і за його межами. Викладацький склад хореографічного відділення є  симбіозом молодості та досвіду, кожен з викладачів відбувся як танцюрист, який має численні особисті досягнення, перелік яких поповнюють їх учні.