На головну Рос

ДИТЯЧА ШКОЛА МИСТЕЦТВ №6 – ПЕРЛИНА МЕРЕЖІ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ ХАРКОВАДруге десятиліття комунальний початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Дитяча школа мистецтв № 6» успішно виконує свою найважливішу місію, стабільно надаючи юним харків’янам початкову освіту у сфері мистецтва, забезпечуючи державні стандарти освітнього процесу, та долучаючи дітей і підлітків до прекрасного світу музики, танцю, театрального, образотворчого мистецтва.

Засновник школи - Харківська міська рада, власник її майна - територіальна громада міста в особі міського органу самоврядування. Установа підзвітна Департаменту культури міської ради. 

Історія школи. Відлік літопису нашого навчального закладу започатковано у серпні 2009 року, і наразі він охоплює порівняно невеликий проміжок часу, проте, вона наповнена значними справами, пам’ятними подіями та іменами багатьох людей, які до них причетні.

Ініціатива створення школи, висунута на районному рівні у 2005 році, була схвалена і підтримана Харківською міською радою. Реконструкція нежитлового приміщення за адресою вул. Архітекторів, 30-А завершилась у серпні 2009 року. Святкова церемонія відкриття ДШМ №6 відбулася 20 серпня 2009 року за участю численних гостей, включаючи представників депутатського корпусу.

Факт появи Дитячої школи мистецтв №6 на карті міста, за оцінкою фахівців, є вагомим внеском у розвиток культурного життя Харкова та сприяє вирішенню важливого соціального завдання – надання декільком сотням дітей і підлітків найбільшого житлового масиву Шевченківського району Харкова – Олексіївки – можливості залучитися до занять мистецтвом у безпосередній близькості до місця проживання.

2009-2010 навчальний рік став першим для нової на той час у Харкові школи естетичного виховання. На більш ніж трьохсот учнів першого набору очікували 37 світлих просторих класів і кабінетів з сучасним устаткуванням, затишні холи, актовий зал на 128 глядацьких місць, доглянута територія.   

Подальший розвиток. У подальші роки контингент учнів збільшувався і складав 400-450 дітей, які успішно навчались і навчаються на п’яти відділеннях школи: музичному, хореографічному, художньому, театральному, відділенні творчого розвитку (останнє функціонує на основі самоокупності). Музичне відділення складається з шести відділів: відділ спеціального і загального фортепіано, концертмейстерський відділ, відділ народних інструментів, відділ оркестрових інструментів і музичного мистецтва естради, відділ музично-теоретичних дисциплін та хорового співу, вокальний відділ.

У школі сформувався педагогічний колектив професіоналів, для якого характерний симбіоз досвіду та молодості. Усі викладачі школи мають суттєві творчі досягнення і слугують зразком служіння мистецтву для своїх учнів. Серед них були і є відомі представники харківської мистецької еліти, які щедро діляться творчим і педагогічним досвідом і з молодими колегами, і з учнями. 
 
Шкільний колектив очолює директор Валентина Олександрівна Сальникова
, досвідчений управлінець, заслужений працівник культури України, яка неодноразово заохочувалася відзнаками різних рівнів, включаючи Почесну грамоту Верховної Ради України.  

 
                              

ДШМ №6 створювалася за її безпосередньої участі як керівника профільного управління від моменту розробки і узгодження технічного проєкту реконструкції будівлі до повного завершення будівельно-ремонтних робіт та здачі об'єкта в експлуатацію (в той період Валентина Олександрівна обіймала посаду начальника управління культури Шевченківської районної в м. Харкові ради).

Забезпечення ефективного функціонування школи, і в першу чергу навчально-виховного процесу, створення по-справжньому творчої атмосфери, започаткування та підтримання шкільних традицій - предмет постійної турботи директора навчального закладу, її заступників.  

Постійно вдосконалюється матеріально-технічна база ДШМ №6, проводяться закупівлі нових музичних інструментів, реквізиту, облаштовуються класні кімнати, проводяться необхідні ремонтні роботи. Кожного, хто потрапляє до школи вперше, приємно дивує її сучасний інтер’єр, комфорт та затишок.


За роки діяльності школи закладено організаційні основи, з’явились традиції, сформувався позитивний імідж та добре ім’я шкільного колективу. Про це свідчать стабільно високі показники навчальної діяльності та блискучі досягнення учнів у престижних творчих конкурсах останніх років, включаючи й складний період пандемії.

Активна конкурсна, фестивальна та концертна діяльність, участь у міжнародних, всеукраїнських, відкритих, регіональних, міських конкурсах і фестивалях, виставках та виставах є невіддільною складовою шкільного життя, до якої залучені учні та педагоги. 370 конкурсних заходів різного рівня за участю майже 1,9 тис. учнів – така статистика конкурсної активності представників школи.
 
Велика увага приділяється концертній діяльності, яка проводиться на достатньому організаційному, художньому та виконавчому рівні. Участь у концертних програмах та проєктах районного, міського, обласного, регіонального рівнів розглядається як продовження освітнього процесу та є своєрідною демонстрацією умінь та навичок, стимулом до вдосконалення виконавської майстерності та творчої самореалізації. Загалом їх проведено близько 300, а кількість учасників перевершила 2 тис. осіб.

Школою налагоджена тісна співпраця з авторитетними культурними інституціями м. Харкова, визнаними митцями, які представляють організації культури та мистецькі навчальні заклади різних рівнів акредитації. Ці різні за змістом та формою зв'язки сприяють творчому зростанню талановитих дітей, та сприяють формуванню іміджу початкового навчального закладу освіти.

Відділи та відділення школи, починаючи з 2011 року, представляють свої творчі напрацювання на провідних мистецьких майданчиках міста Харкова: у залі Харківської обласної філармонії, у великій залі Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, у кіноконцертному залі «Україна», у Театрально-концертному центрі - малому та великому залах ХНАТОБу,  на сцені Харківського театру для дітей та юнацтва, Будинку Актора та інших. Вихід на професійну сцену як інструмент творчого зростання вихованців школи став постійною практикою.

    У школі ініційовано й успішно діє низка творчих проєктів. Серед них - відкриття у 2010 році постійно діючої дитячої художньої галереї «Чарівна мелодія фарб», де було представлено понад 50 експозицій,  до яких увійшло 3 тис. дитячих художніх робіт. Кількість відвідувачів виставок склало більше 7 тис. глядачів. Галерею відвідали відомі харківські художники, і навіть виставляли у ній свої роботи.

Музично-театральна вітальня «На Олексіївці» - ще один проєкт колективу школи, що спрямований на залучення харків’ян до культурної спадщини Слобожанського краю, знайомства з провідними харківськими діячами культури та мистецтва. Почесними гостями вітальні стали провідні актори Харківських театрів та багато інших яскравих творчих особистостей Слобожанщини.

Не менш цікавими творчими проєктами є музична вітальня «Віват, Музика!»;  «Театрали школи на сцені Театру для дітей та юнацтва, Будинку актора, Харківського національного академічного театру опери та балету;  «Тандем» - спільні концертні програми харківських симфонічних оркестрів з учнями школи; «Професіонали мистецького Харкова і учні ДШМ №6 на одній сцені».

У 2019 році ДШМ №6 відзначила своє 10-річчя - першу значущу віху на шляху розвитку навчального закладу. Серед ювілейних заходів – святковий звітний концерт «Натхнення – 10 кроків!», що пройшов на сцені Палацу студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, він став одним з найуспішніших шкільних проєктів.Колектив школи вітали представники міської влади, діячі культури та мистецтва, вручали нагороди та подарунки. У надісланому привітанні голови Шевченківської районної адміністрації, депутата Харківської міської ради, депутата міськради Володимира Котковського зазначалось:

«Приємно, що за цей порівняно короткий час навчальний заклад вдало пройшов становлення та успішно розвивається. Все це заслуги професійного колективу, що сформувався у школі, результати копіткої повсякденної роботи, великої любові до дітей, глибокого розуміння своєї місії. Велика подяка вам за творчу працю!

Бажаю викладачам ДШМ №6 гідно продовжувати велику справу виховання і творчого зростання юних харків’ян, а креативним талановитим учням школи успішно опановувати знання та вміння, ставати творчими особистостями й духовними людьми, якими славиться наш рідний Харків». 

Продовжується новий етап діяльності Дитячої школи мистецтв №6

друге десятиліття її історії. Зусилля керівництва та педагогічного колективу спрямовані на вдосконалення навчального процесу, методичної діяльності. Серед пріоритетних напрямків була і залишається культурно-просвітницька, конкурсна, фестивальна та концертна діяльність. Щороку скарбничка шкільних досягнень поповнюється чудовими творчими досягненнями учнів та викладачів.

Дитяча школа мистецтв успішно продовжує виконувати місію культурного центру Олексіївського мікрорайону, слугує своєрідним магнітом для талановитих дітей, які прагнуть до мистецтва. Тож попереду у школи та її колективу – «Натхнення! Нові кроки!..».Запрошуємо переглянути відео презентації ДШМ №6