На головну Рос

Вiддiлення творчого розвитку"Ласкаво просимо вшколу для маленьких джентльменів і юних леді, - цими словами зустрічають на відділенні творчого розвитку усіх, хто вперше приходить в ДШМ №6. Вихованці відділення - найменші учні в нашій школі: їх вік від 3 до 5 років.

Само відділення працює з жовтня 2010 року. Але досвідчені педагоги з глибоким знанням  дитячої психології, які застосовують сучасні напрацювання у сфері дошкільної підготовки дітей, зуміли створити хороший прецедент. Як результат - велика зацікавленість батьків, які прагнуть розвивати потенціал своїх малюків, дати їм грунтовну комплексну підготовку до школи.
Нині 30 вихованців відділення знайшли застосування своїм здібностям, відчули себе по-справжньому талановитими. Протягом двух-трьох років їм належить займатися музикою, хореографією, художнім мистецтвом. А це прекрасна можливість для розвитку естетичного смаку і вміння відчувати красу навколишнього світу.

Різноманітна і насичена учбова програма дозволяє таким юним особам залучатися до досить широкого пласта знань, які закладають гарний фундамент для того, щоб вони змогли піднятися на вищі ступені зростання. Завдяки ігровим формам проведення занять діти сприймають їх з великою зацікавленістю, вони з радістю йдуть до школи та з задоволенням навчаються. Внутрішня мотивацію до навчання, здатність концентруватися, самостійність, навички спілкування в соціумі - виробленню цих важливих для майбутнього школяра якостей приділяється особлива увага у процесі занять.

Малюки стали повноправними членами колективу. Вони вже не раз заявляли про себе, на рівних беручи участь в шкільних святах. І нехай їх виступи короткі за часом, але вони яскраві і дуже зворушливі. Ця участь у великих концертах надає їм упевненість в собі, вчить управляти емоціями, усвідомлювати свою причетність до великого і дружного колективу, де панує пошана і дружба. Спілкування з однолітками, вивчення правил поведінки в громадських місцях, основ етикету - цими важливими складовими виховання дітей також займаються на відділенні.

Для дітлахів створені комфортні умови. Їх класи дуже затишні, там багато іграшок, яскравих картин та малюнків, до їх послуг - технічні засоби навчання.

Програма навчання на відділенні творчого розвитку побудована з використанням авторських методик і націлена на виявлення та розвиток творчих здібностей у кожної дитини. Тривалість занять - 30 хвилин. Щоб уникнути втоми у дітей заняття побудовані з врахуванням принципу зміни діяльності.

 На відділенні створено дві секції.

У програму секції інтелектуального розвитку входить вивчення наступних предметів: 

  • риторика (розвиток мови, уміння зв'язно висловлювати свої думки)
  • логіка
  • "Харків - моє місто" (ознайомлення з історією культури міста, його пам'ятками, виховання любові до рідного міста, почуття гордості);
  • англійська мова;
  • "весела азбука" - ознайомлення з буквами, підготовка до навчання читанню;

Основна мета занять, що проводяться, -  виявлення і всебічний розвиток творчих і інтелектуальних здібностей дітей.

Викладач секції інтелектуального розвитку - Задонська Ганна Валеріївна

яка є завідувачем відділенням творчого розвитку.

Ганна Валеріївна закінчила відділення дошкільного відділення Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренко (1998 рік) і факультет іноземних мов Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди (2008 рік). Працювала вихователем в дитячій дошкільній установі № 411 м. Харкова. Має семирічний педагогічний стаж. За успіхи в роботі нагороджувалася Почесною грамотою управління освіти Дзержинської районної в м. Харкові ради.


У програму секції естетичного виховання входить вивчення наступних предметів: 

- -хореографія

Основна мета навчання дітей  дошкільного віку хореографії : розвиток координації опорно-рухової системи, еластичності м'язів і почуття ритму,  навчання умінню рухатися під музику, заняття хореографічними і гімнастичними вправами.

Викладач хореографії - Подушко Ольга Валеріївна

У 2007 році закінчила Харківську державну академію культури ім. І.П. Котляревського (факультет "Бальна хореографія"). Паралельно з навчанням у вузі займалася у відомому в м. Харкові танцювальному колективі "Горизонт" (керівник Олексій Литвинов). Викладала уроки хореографії в дитячій дошкільній установі № 271. Є творцем і керівником театру танцю "Камелія" - учасника багатьох міських і обласних танцювальних фестивалів.

 - музична творчість

Основна мета навчання дітей музичній творчості - розвиток музичних здібностей, навчання основам музичної грамоти, співу.

Предмет веде викладач Замятіна Марина Сергіївна.Після закінчення Харківської Дитячої музичної школи №1 ім. Л. Бетховена поступила в Харківське музичне училище Б.Н. Лятошинського, яке закінчила в 2005 році (кваліфікація - артист ансамблю, викладач фортепіано). З 2005 по 2010 рік навчалася у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди, отримала спеціальність учителя музики і художньої культури.

 Початок трудової діяльності пов'язаний з викладацькою роботою в ДШМ №6.


 - театральне мистецтво

Головна мета навчання дітей дошкільного віку театральному мистецтву: виявлення творчих здібностей, розвиток фантазії та уяви, постановка правильної мови, вироблення навичок виступів перед аудиторією.


Викладач предмету  - Чубенко Марія Юріївна

У 2007 році закінчила Харківський державний інститут ім. І.П. Котляревського (навчалася на театральному факультеті - кафедрі театру анімації  у професора А.А. Інюточкіна). Працювала у Львівському драматичному муніципальному театрі.

Нині поєднує роботу в ДШМ №6 (є завідувачем театрально-драматичного відділення, викладає предмети  "акторська майстерність", "сценічна мова", "підготовка спектаклів") з діяльністю у Харківському театрі анімації "Птах".


- художня творчість

Основна мета навчання дітей художній творчості - розвиток їх творчих здібностей, формування образного мислення, розвиток дрібної моторики. Програма містить в собі основи малюнка, живопису, композиції, ліплення, графіки, декоративного мистецтва.


Викладач - Дербілова Катерина Петрівна


Будучи ученицею загальноосвітньої школи, закінчила художню студію, Харківську художню школу №1 ім. И. Рєпіна, в 1993 році - художню студію А.А. Безрукова. З 1994 по 1996 рік вчилася в художньому ліцеї при Харківському художньо-промисловому інституті. У 2001 році закінчила Харківський художньо-промисловий інститут (факультет - інтер'єр і устаткування, спеціальність - художнє моделювання). Викладацькою роботою займається з 2005 року, в ДШМ №6 - з 2010 року.

Володіє технікою вологодського (коклюшкового) мережива, батика, гобелену, вишивки, акварелі, пастелі, декоративного розпису, працює з гарячими і холодними емалями.

Неодноразовий учасник художніх конкурсів і виставок. Лауреат конкурсу Союзу дизайнерів України (2001 рік).