11 марта 2016 годаМетки:   , ,

Михайло Безвесільний – лауреат Ш ступеню обласного конкурсу юних виконавців на народних інструментах (баян, акордеон)

Михайло та Ніка Безвесільні, учні класу баяна та акордеона ДШМ №6 (викладач Юрій Дяченко) уже вдруге приймають участь у цьому престижному конкурсі.

«Мій минулий виступ був не зовсім вдалим, - згадує Михайло. – Ще тоді я вирішив, що зіграю на конкурсі ще раз і обов’язково отримаю перемогу». Хлопець багато працював над собою і за оцінкою свого педагога цього разу гідно заявив про себе, добре виконавши підготовлену програму. Як нагорода – звання лауреата Ш ступеня, що стало першою вагомою відзнакою для цілеспрямовано учня.

«Ми можемо пишатися Михайлом, який гідно представив наш клас баяна та нашу школу», - лаконічно зазначив Юрій Станіславович.

На його переконання, рівень конкурсу цього року був високим, а конкуренція серед учасників досить серйозна. Вимоги до конкурсантів також були непростими. «Включення до програми класичної музики у перекладі для баяну та акордеону, а також оригінальних творів, написаних для цих інструментів – це вдале поєднання, правильний підхід, що робить програму різнобічною і стимулює учнів до вивчення і академічного репертуару, і оригінального», - зазначив Юрій Дяченко.

У середній віковій групі крім Михайла виступало ще 14 учнів з Харкова та області. Тим більше приємно, що його виступ отримав високу оцінку журі.

Голова журі конкурсу – заслужений діяч культури України, завідувач кафедри народних інструментів ХНУМ ім. І.П. Котляревського, професор Ігор Снєтков, педагоги-методисти Харківського музичного училища ім. Лятошинського – Євген Ващенко та Олександр Харченко.

Довідково:

Цього року обласний конкурс юних виконавців на народних інструментах (баян, акордеон), який раз на два роки проводить обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації,  став важливою подією для музикантів цієї спеціальності, продемонстрував достатньо високий рівень виконавської майстерності учнів ШЕВ, зібрав багато юних поціновувачів цих прекрасних музичних інструментів.

65 учнів класу баяна, акордеона трьох вікових категорій з 7 до 16 років, які представляли дитячі спеціалізовані мистецькі навчальні заклади Харкова та області, взяли участь у обласному конкурсі.

Цей творчий захід став першим у цьогорічному календарі традиційного святкування Дня українського баяна та акордеона, який проводить Національна всеукраїнська музична спілка, асоціація баяністів-акордеоністів України, національна спілка композиторів України.

З 20 березня по всій Україні розпочнуться концерти, творчі зустрічі, марафони. У стінах ХНУМ ім. І.П. Котляревського також відбудуться великі концерти баяністів та акордеоністів.