24 февраля 2023 годаМетки:   , , , ,

КРУГЛИЙ СТІЛ ДВОХ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ: ПІСЛЯМОВА

Проведений у дистанційному форматі круглий стіл за участю викладачів нашої школи та колег з ДШМ №5 ім. І.О. Дунаєвського – це перший досвід поєднання зусиль двох колективів у підготовці методичного заходу. Про результати – у прямій мові його учасників – викладачів Дитячої школи мистецтв №6.

Боганча Марина Олександрівна, заступник директора з навчальної роботи ДШМ №6, викладач вищої категорії класу фортепіано:

Загалом учасники круглого столу дійшли висновку, що вибір сучасного та українського репертуару є важливим чинником у сучасній музичній освіті, який допомагає учням мистецьких шкіл бути більш підготовленими до сучасної музичної сцени та краще розуміти свою культуру.

При цьому у педагогічній практиці необхідно враховувати індивідуальні потреби та інтереси кожного учня, а також співпрацювати з музичними колективами та мати досвідчених викладачів, які зможуть правильно підбирати репертуар.

Таким чином, вибір сучасного репертуару - важливий фактор, що суттєво допомагає учням стати мотивованими, підготовленими до сучасної музичної сцени, розвиває їх творче мислення та зміцнює інтерес до музики.

Левандовський Михайло Юрійович, викладач-методист з класу фортепіано ДШМ №6, викладач вищої категорії КЗ «Харківського музичного фахового коледжу ім. Б.М. Лятошинського»:

Сьогодні завдяки зусиллям адміністрації двох мистецьких шкіл Харкова: Дитячої школи мистецтв №5 їм. І.О. Дунаєвського та Дитячої школи мистецтв №6 відбувся круглий стіл онлайн "Репертуар, як базовий чинник розвитку сучасного виконавського мистецтва учнів мистецьких шкіл", на якому провідні викладачі мистецьких закладів розповідали про свій власний досвід роботи у сучасних умовах, ділилися новими репертуарними збірками, говорили про перспективи відновлення роботи наживо та відродженні культурного життя нашого міста.

Такі зустрічі стають принципово необхідними в сучасних умовах для можливості поділитися своїм власним унікальним досвідом один з одним.

Дякуємо організаторам - директорам шкіл: Сальниковій Валентині Олександрівні та Кравчук Оксані Вікторівні.

Дяченко Юрій Станіславович завідувач відділу народних інструментів ДШМ №6, викладач вищої категорії, доцент кафедри народних інструментів ХНУМ ім. І.П. Котляревського, заступник декана оркестрового факультету, кандидат мистецтвознавства:

Надзвичайно приємно бути спікером круглого столу «Репертуар як базовий чинник розвитку сучасного виконавського мистецтва учнів мистецьких шкіл», організованим Дитячою школою мистецтв №5 ім. І. О. Дунаєвського та Дитячою школою мистецтв №6.

Актуальні теми доповідей та практичний досвід спікерів значною мірою допоможуть викладачам мистецьких шкіл подолати виклики сучасності, визначити головні вектори розвитку початкової музичної освіти. Впевнений, що практику проведення таких заходів потрібно продовжувати в майбутньому.

Малий Дмитро Миколайович, завідувач відділу спеціального фортепіано ДШМ №6, викладач першої категорії, старший викладач композиції та інструментування, старший викладач теорії музики ХНУМ ім.. І.П. Котляревського, член Ради молодих вчених, голова студентського наукового товариства, кандидат мистецтвознавства:

Сьогодні, 23 лютого 2023 року о 13:00, за день до річниці початку повномасштабної російської агресії за ініціативою Дитячої школи мистецтв №5 імені І.О. Дунаєвського і Дитячої школи мистецтв №6 м. Харкова, в режимі онлайн відбувся круглий стіл на тему «Репертуар, як базовий чинник розвитку сучасного виконавського мистецтва учнів мистецьких шкіл».

Серед спікерів були викладачі нашої школи – завідувач відділу народних інструментів Ю.С.Дяченко, завідувач відділу спеціального фортепіано Д.М.Малий і викладач-методист з класу фортепіано М.Ю.Левандовський.

Обговорювали нагальні питання щодо розвитку освіти в Україні у сфері мистецтва, зокрема, – викладання фортепіано, народних і духових інструментів. Однією з головних тем круглого столу, була тема оновлення репертуару, пролонгації української композиторської творчості. Спікери заходу поділилися своїм власним досвідом щодо викладання і виховання молодого покоління, поділилися навчальними посібниками.

Ми віримо, що часи, коли уся мистецька спільнота м. Харкова мала зможе зустрічатися наживо, комунікувати один з одним без будь-яких хвилювань за рідних і близьких – не за горами!

Ми дякуємо нашим захисникам і захисницям за оборону нашого міста і країни!

А завдання нашої освітньої діяльності – продовжувати дарувати знання, тепло і надію на перемогу нашим учням, виховувати підростаюче покоління, вселяючи в них любов і повагу до своєї країни.