На головну Рос

Шкiльнi новини

4 листопада 2020 року

ВІДДІЛ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ №6 м. ХАРКОВА

• Один з відділів музичного відділення ДШМ №6, на якому успішно навчаються юні музиканти за спеціальностями баян, акордеон, гітара, домра.

• Педагогічний колектив представлений  п’ятьома викладачами, кожен з яких має гідні творчі здобутки та суттєвий досвід концертної й педагогічної діяльності: Дяченко Ю.С. (клас баяну, акордеону), Литвищенко О. В.(клас баяну, акордеону), Кущій Ю.В.(клас гітари), Шнирьова А. Є. (клас гітари),  Ткаченко Д.О. (клас гітари), Скрибка Н.М. (клас домри).
  • Завідувач відділу народних інструментів ДШМ №6 – Дяченко Ю.С.,  кандидат мистецтвознавства, викладач вищої категорії, диригент симфонічного оркестру ХНУМ імені І. П. Котляревського, лауреат міжнародних конкурсів та творчих премій.
  • Найбільш успішні напрямки роботи відділу – ансамблеве та оркестрове виконавство: за весь час діяльності на відділі створено більш ніж 15 малих та великих ансамблів (як однорідних за складом, так і різноінструментальних), ансамбль викладачів, оркестр народних інструментів, до складу яких входять учні та педагоги; залучення учнів до активної концертної та конкурсно-фестивальної діяльності (понад 70 % учнів – учасники конкурсів і фестивалів різного рівня, з них понад 50% відзначені призовими місцями).

ШКІЛЬНИЙ ОРКЕСТР НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ:
лабораторія зростання юних музикантів та предмет гордості колективу

Рік створення – 2014

Чисельність – 30 музикантів

Художній керівник та диригент – Юрій Дяченко

Колектив викладачів музичного відділу, які долучаються до роботи оркестру: Литвищенко О. В., Агафонова О. С., Скрибка Н. М., Шнирьова А. Є., Коробко Р. Ю., Ткаченко Д. О.

Репертуар – класична, народна, естрадно-джазова музика, оригінальні твори сучасних композиторів.

Творчі досягнення оркестру:

• лауреат I премії (2018 рік) та II премії (2020 рік) міського конкурсу "Місто Талантів";
  •  учасник творчого проекту "Народні візерунки" (2017,2018 роки);
  • учасник фестивалю виконавської майстерності та методичних новацій "Мистецький вернісаж - 2020";
  • участь вобласному методичному семінарі для викладачів народних інструментів мистецьких шкіл м. Харкова та Харківської області (2017 рік);
  • учасник гала-концертівмистецьких шкіл м.  Харкова;
  • постійний учасник шкільних звітних гала-концертів за підсумками останніх навчальних років.

ТВОРЧА СПІВПРАЦЯ ВІДДІЛУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ З ПРОФЕСІЙНИМИ ХАРКІВСЬКИМИ МУЗИКАНТАМИ ТА КОЛЕКТИВАМИ

Впродовж останніх 5 років учні відділу долучаються до участі у найпрестижніших шкільних проєктах - «Тандем» та «Професіонали творчого Харкова та учні на одній сцені», що спрямовані співпрацю відомих митців з учнівським колективом і мають на меті спільні виступи на сцені. Проведені концертні програми у супроводі професійних музикантів відомих колективів:
  • Академічного оркестру Харківського Національного академічного театру опери та балету ім.М.В. Лисенко (диригент заслужений діячмистецтв України Юрій Яковенко) та хору ХНАТОБу;
  • Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю (головний диригент Андрій Стрілець).
  • Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Юрія Яковенка;
  • Заслуженого артиста України, піаністата композитора Володимира Соляникова.

У творчому доробку відділу численні виступи на провідних сценічних майданчиках м. Харкова, серед яких:

• Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка;
  • Харківська обласна філармонія;
  • Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського;
  • Палац студентів Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
  • Палац культури Головного управління Національної поліції в Харківській області.

(обов’язково)