На головну Рос

Шкiльнi новини

3 листопада 2011 року

У творчій біографії художника і педагога М. С. Сватули з'явився новий рядок


Так сталося, що гостю ДШМ №6 Михайлу Степановичу Сватулі, який займається художньою творчістю довгі роки, жодного разу не доводилося давати мастер-класи для дітей. Тому запрошення на  художнє відділення школи здалося йому цікавим, і художник з радістю прийняв його.

 

"Я дійсно провожу майстер-клас уперше, і це мені цікаво, - відмітив Михайло Степанович. - Дуже хотілося, щоб у результаті спілкування з дітьми у них з'явилося бажання займатися аквареллю. Як правило, вони звикли писати гуашшю, що, поза сумнівом, простіше, але все одно рано чи пізно будь-якому художникові доводиться починати працювати аквареллю".

 

До самої ідеї проведення майстер-классу для дітей, які займаються на художньому відділенні лише третій рік, художник ставиться схвально. Згадуючи своє дитинство, яке пройшлоув сільській місцевості, він признався, що справжнього художника побачив лише коли вчився у десятому класі, хоча мріяв про це з того часу, коли узяв в руки пензлі. "Одна справа подивитися роботи майстра, а інша спостерігати, як він їх створює. Хочу сподіватися, що мій майстер-клас принесе користь учням школи", - сказав гість.

 

Три прекрасні пейзажі (зима, літо, осінь) художник створив на одному диханні на очах у здивованих дітей, демонструючи загальноприйняті технічні прийоми, які використовують акварелісти. Краса навколишнього світу, природи - джерело натхнення майстра. "Ходіть на природу, спостерігайте її, пишіть етюди, - це вірний шлях до пізнання секретів майстерності, - порадив він дітям. - Природа  навчить усьому, потрібно просто бути уважним.

 

Щоб стати художником потрібно, передусім,  любити  художню творчість, цікавитися нею, читати літературу по мистецтву, відвідувати музеї, виставки, а головне багато працювати", - продовжив Михайло Степанович.

 

У його розумінні це щоденні заняття, тривалістю не менше години. Свого часу, готуючись до вступу до вузу, він з друзями щодня робив велику кількість (цілу пачку!) малюнків олівцем, плюс до цього один портрет олівцем і обов'язково одну акварельку. "Усе треба робити добре, професійно, як для себе"  - такий його підхід до улюбленої справи, якому він залишається вірним все життя.

 

Знаходячись в Дитячій школі мистецтв, Михайло Степанович відвідав  художню галерею "Чарівна мелодія фарб". Виставлені роботи окремих учнів школи отримали його високу оцінку.

 

У перспективі художник має намір ще не раз побувати в ДШМ №6.

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обов’язково)