На головну Рос

Шкiльнi новини

25 листопада 2019 року

УЧНІ ТА ПЕДАГОГИ ХУДОЖНЬОГО ВІДДІЛЕННЯ ПОБУЛИ НА БАТЬКІВЩИНІ ВЕЛИКОГО І.Ю. РЕПІНА

Велика група учнів від 2-го до 8-го класу, які навчаються на художньому відділенні ДШМ №6, днями відвідали одну з визначних пам'яток Харківщини - Чугуївський художньо-меморіальний музей нашого великого земляка Іллі Юхимовича Рєпіна, 175-річчя якого відзначалося в нинішньому році.

29 дітей, кілька батьків, а також педагоги відділення Вахрушева Т.Є., Чистюхін С.Б., і Кальна Т. С. вирушили в цю цікаву поїздку. Програма, складена викладачами, була насиченою та різноманітною і, за повідомленням завідуючої відділенням Тетяни Вахрушева, реалізувалась по максимуму.

Діти відвідали музей І.Ю. Рєпіна, детально ознайомилися з його багатою експозицією, присвяченою Чугуївському періоду в житті і творчості нашого знаменитого земляка; подивилися унікальне зібрання місцевих живописців і іконописців другої половини ХІХ століття. Їх гідом була працівник музею Ольга Поманіцька, яка провела чудову екскурсію.
Побували наші екскурсанти і в художній галереї, з цікавістю ознайомившись з її експозицією, де представлені твори художників, графіків, скульпторів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, які свого часу удостоїлися звання лауреата Державної премії ім. І.Є. Рєпіна. А ще їм пощастило потрапити на відкриття виставки сучасного художника з м. Слав’янська Володимира Радковського.

Було багато спілкування і цікавих знайомств, зокрема з художником Сергієм Коморним, членом ХНСХУ, жителем Чугуєва, а також представником галереї ім. Семирадського (п. Печеніги). «Обговорювалися перспективи подальшої співпраці, - розповідає Тетяна Вахрушева. - Ми отримали запрошення приїхати в літню пору на етюди до Чугуєва і на пленер в Печеніги».

Друга частина програми була не менш цікавою. Діти і дорослі провели час на природі біля річки Північний Донець. Відпочивали, фотографувалися, милувалися околицями, і, як водиться серед художників, робили начерки, до яких вони згодом звернуться, створюючи свої роботи. Прохолодна погода не стала цьому на заваді. Вражень додали розведене багаття і приготовані на багатті ласощі. Всі повернулися додому з масою вражень і хорошим настроєм.

За задумом педагогів художнього відділення школи, в поточному навчальному році учнів чекають нові не менш захоплюючі поїздки на майстер-класи і пленери.

На знімках: учні під час перебування в Чугуєві