На головну Рос

Шкiльнi новини

10 січня 2020 року

ПРОФІЛАКТИКА БУЛЛІНГУ У ДИТЯЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ - ТУРБОТА І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДОРОСЛИХ


 Буллінг, що став прикметою нашого часу, викликає тривогу громадськості і вимагає експертної оцінки фахівців. Про основні питання, що стосуються цього негативного явища йде мова в публікації практикуючого психолога ДШМ №6 Анастасії Олексіної.



Буллінг (або цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників колективу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, скоєних щодо одного з членів колективу. При цьому жертва не може захистити себе від нападок, що і відрізняє буллінг від конфлікту, де сили сторін приблизно рівні.

Види буллінгу

- вербальний (постійні образи, погрози і зневажливі коментарі про будь-кого (про зовнішній вигляд, релігійні уподобання, етнічна приналежность, інвалідность, особливості стилю одягу тощо);

- фізичний (спричинення фізичної шкоди);

- економічний (вимагання грошей, пошкодження або крадіжка речей і т.і.);

- психологічний, соціальний (ігнорування, бойкот, поширення неправдивої інформації);

- кібербуллінг (анонімні погрози, дзвінки з мовчанням, переслідування, тощо.);

Передумови і причини виникнення буллінгу

1.Особистосний фактор

Фізичні або психологічні особливості дитини, яка відрізняється зовнішнім виглядом, станом здоров'я, бажанням здобути авторитет в очах однолітків.

2.Сімейний фактор

Відсутність близьких, довірчих відносин у родині, відсутність уваги до дитини, слабкий або надмірний контроль над дитиною.

3.Сітуативні чинники

Стрес, відсутність належної уваги з боку педагога, авторитарний стиль навчання, ігнорування проблеми і відсутність контролю з боку педагогічного колективу.

4.Соціальні чинники

Стереотипи, культурні норми, соціально-економічна нерівність, вплив інтернету.

Рекомендації батькам

Батькам потрібно навчити дітей розповідати про всі проявах буллінгу. Підлітки можуть довіритися і іншим дорослим, яким вони довіряють. Потрібно допомогти дітям знаходити друзів, запобігати можливому буллінгу і зберігати самооцінку на високому рівні. Дитина також повинна навчитися задерикуватості, впевненості та наполегливості, і проявляти такі якості хоча б зовні. Якщо ж підліток є за своєю суттю агресором, слід  направити його енергію в мирне русло - дати можливість проявити себе у спорті, культурі тощо.

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обов’язково)