На головну Рос

Вiддiл спецiального та загального фортепiано
Відділ спеціального фортепіано є одним з найчисленніших на музичному відділенні школи, тут навчається більше 50 учнів. Учбовою програмою передбачено навчання протягом 6 і 8 років залежно від віку дітей, рівня їх музичної підготовки, бажання дитини та батьків.

 

Предмет "музичний інструмент фортепіано" вивчається методом проведення індивідуальних занять (їх основна форма - урок). Такий вид навчання створює необхідні умови для спостереженням за учнем з метою всебічного вивчення його здібностей, особистих якостей, дозволяє диференціювати об'єм і складність завдань. Індивідуальні плани роботи на черговий семестр, що складаються викладачем на підставі психолого-педагогической характеристики учня, дозволяють бачити перспективу розвитку кожної дитини і служать своєрідним орієнтиром у спільній діяльності педагога та його вихованця.

 

Окрім занять за фахом учні відділу спеціального фортепіано відвідують групові заняття з таких предметах, як сольфеджіо, колективне музиціювання, основи сценічної майстерності, історія світової культури. Встановлення міжпредметних зв'язків з колегами-викладачами музично-теоретичних дисциплін тут розглядається як важлива складова в оптимізації учбового процесу.


Педагоги відділу - високопрофесійні наставники з великим життєвим досвідом., великі ентузіасти, які багато років займаються найблагороднішим заняттям - залученням дітей до неповторного світу музики. В ході навчання вони захоплюють своїх вихованців цікавим підбором репертуару, професійним виконавським показом, будять у них інтерес до музиціювання, що сприяє розкриттю емоційного світу дітей. Окрім напрацювання у юних музикантів навичок гри на інструменті педагоги займаються їх музичним вихованням, виробляють культуру поведінки, учать за допомогою мистецтва управляти своїми емоціями, розвивати природні схильності і самостійність мислення.


Видатний німецький музикант К. Орф зауважував: "Якщо дитина в процесі комплексної музичної діяльності не стане професійним музикантом, то його творча ініціатива, закладена на музичних заняттях, проявиться в усьому, що він робитиме в подальшому житті". Над формуванням цієї творчої ініціативи, яка складе гідний багаж юних харків'ян в майбутньому, цілеспрямовано і творчо працюють педагоги відділу.

 

Завідувачка відділом спеціального фортепіано Саєнко Ірина Володимирівна

Яскравий талановитий педагог, хороший організатор, який уміє створити в колективі атмосферу високої вимогливості у поєднанні з доброзичливістю і шанобливим ставленням між педагогами і учнями. Закінчила Харківський державний інститут мистецтв ім. І.П. Котляревского. 

Практично все її творче життя, а саме 44-річна педагогічна діяльність пов'язана з Харківською Дитячою музичною школою №1 ім. Л. Бетховена, де з 2001 до 2009 року вона була завідуючою фортепіанним відділом. За роки плідної роботи виховала не одне покоління учнів, багато хто з яких закінчив спеціальні музичні учбові заклади. Учні Ірина Володимирівни брали участь в багатьох обласних і міжнародних конкурсах, завойовуючи звання лауреатів і дипломантів.


З 2009 року І.В. Саєнко - завідувач відділом спеціального фортепіано ДШМ №6. Вона є ініціатором ряду ідей і проектів, які знайшли своє втілення в культурно-просвітницькій діяльності школи. В їх числі - творчі зустрічі з чудовими харківськими музикантами і композиторами В. М. Птушкіним, В. Ф. Шукайло, І.М. Приходько, Н.В. Горецькою; відкриття музично-театральної вітальні "На Олексіївці", яке поклало початок культурно-просвітницької діяльності ДШМ №6 серед населення Олексіївського жилмассиву.


За високий професіоналізм, багаторічну добросовісну працю та досягнуті успіхи у справі естетичного виховання підростаючого покоління І.В. Саєнко нагороджена грамотою управління культури Харківської міської ради, дипломами жюрі багатьох конкурсів і фестивалів, має подяки Харківського міського голови і голови Дзержинскої районної в м. Харкові ради.

 

 Викладач відділу спеціального фортепіано Грінченко Людмила Іванівна.

 

Освіта середня спеціальна - закінчила Полтавське державне музичне училище ім. М.В. Лисенка за фахом викладач, концертмейстер. Набуває вищої освіти, навчаючись на заочному відділенні Полтавського державного педагогічного університету ім. В. Г. Короленко (відділення фортепіанного мистецтва музичного факультету).

 

На викладацькій роботі з 1990 року. Працювала викладачем Полтавської дитячої музичної школи №1, Харківської дитячої музичної школи № 1 ім. Л. Бетховена (1993-2001 рр.), де підготувала немало учнів, які мають суттєві творчі досягнення. В їх числі фортепіанний дует Ілляшенко Ілля та Стисіна Ніка, який нагороджений дипломом "Надія" на III музичному фестивалі пам'яті Л.М. Попової.

 

У ДШМ №6 працює з вересня 2009 року як викладач по класу спеціального фортепіано, з березня 2011 року - заступник директора школи по навчальній роботі. Вихованці педагога Грінченко Л.І. в 2009 і 2010 року ставали дипломантами обласного конкурсу фортепіанних дуетів імені Марка Кармінського: дует у складі Омельченко Лізи і Зірниці Діани. Учні Л.И. Грінченко беруть активну участь у шкільних концертах.


Постійно підвищує рівень професійної майстерності. Навчалася на курсах вищої виконавської і педагогічної майстерності, курсах підвищення кваліфікації, була учасницею обласного семінару-практикуму викладачів відділу гри на фортепіано.


Викладач відділу спеціального фортепіано Колеснікова Марина Олегівна.

Закінчила Харківське музичне училище. Чудовий талановитий педагог з 35-річним стажем, творча особа, захоплена і віддана своїй справі. Велика частина педагогічної діяльності пов'язана з Харківською Дитячою музичною школою № 13. Багато хто з її вихованців продовжив музичну освіту. Учні Марини Олегівни - активні учасники обласних і міжнародних конкурсів і фестивалів, володарі дипломів і лауреатських звань різних ступенів.

З 2009 року М. О. Колеснікова - викладач ДШМ №6. За цей час її учні Максимова Даша та Профатило Олексій стали дипломантами відкритого фестивалю польської і української музики ім К. Шимановського (2009 р.) та лауреатами першої премії міжнародного фестивалю російської класичної і сучасної музики "Ландыш" (2010 рік). У 2010-2011учебном році Максимова Даша та Профатило Олексій удостоєні звання лауреатів П ступеня на обласному конкурсі фортепіанних дуетів пам'яті М. В. Кармінського. Учні М. О. Колеснікової, приймають активну участь у концертній діяльності школи. У практиці навчання педагог використовує різні види ансамблів: фортепіано з флейтою, фортепіано з шумовим оркестром.

За високий професіоналізм і творчий підхід до роботи М. О. Колеснікова нагороджена грамотами, дипломами та подяками жюрі багатьох конкурсів і фестивалів, подяками Харківського міського голови і голови Дзержинскої районної в м. Харкові ради.

 

М.Ю. Левандовский Викладач відділу спеціального фортепіано Левандовський Михайло Юрійович

Музикою займається з п'ятирічного віку. Закінчив Дніпропетровську ДМШ, де навчався грі на фортепіано в класі педагога Скляр Т. А., а паралельно -  в класі композиції педагога Дягилевой Л. І. Під час навчання неодноразово брав участь в різних концертах, конкурсах, фестивалях і як юний піаніст, і як юний композитор. Був призером дитячих фестивалів польсько-української музики, літературно-художніх свят.

У 2005 році закінчив Дніпропетровське музичне училище ім. М. Глінки по класу спеціального фортепіано педагога Самари Ю. П). За період навчання в училищі неодноразово брав участь у творчих конкурсах і фестивалях, отримуючи призи та нагороди.

У 2010 році закінчив Харківський національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревского, отримавши кваліфікацію концертного виконавця, артиста камерного ансамблю, викладача фортепіано.

Нині є асистентом-стажером кафедри спеціального фортепіано в класі професора, кандидата педагогічних наук Горецької Н.В.

Перелік творчих досягнень :

Лауреат (II місце) обласного літературно-художнього конкурсу "Собори наших душ" (м.Дніпропетровськ, 2001 рік).

Лауреат (III місце) обласного конкурсу піаністів "Клавіші надій" (м. Дніпропетровськ, 2001 рік).

Лауреат премії Дніпропетровської облдержадміністрації "Обдаровані діти - надія України" (м. Дніпропетровськ, 2002 рік).

Лауреат (1 місце) обласного літературно-художнього конкурсу "Собори наших душ" (м. Дніпропетровськ, 2003 рік).

Лауреат (III місце) Ш регіонального конкурсу професійних і самодіяльних композиторів та поетів "Натхненний дует Придніпров" я" (м .Дніпропетровск, 2003 рік).

Лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Харківські асамблеї" (м. Харків, 2005 рік).

Дипломант міжнародного конкурсу піаністів "Мистецтво ХХ століття"  (м. Київ-Ворзель, 2007 рік).

Лауреат міжнародного фестивалю "В гостях у Айвазовского" (м. Феодосія, 2007,  2009, 2010 роки).