На головну Рос

Вiддiл спецiального та загального фортепiано
Відділ спеціального фортепіано є одним з найчисленніших на музичному відділенні школи, тут навчається більше 50 учнів. Учбовою програмою передбачено навчання протягом 6 і 8 років залежно від віку дітей, рівня їх музичної підготовки, бажання дитини та батьків.

 

Предмет "музичний інструмент фортепіано" вивчається методом проведення індивідуальних занять (їх основна форма - урок). Такий вид навчання створює необхідні умови для спостереженням за учнем з метою всебічного вивчення його здібностей, особистих якостей, дозволяє диференціювати об'єм і складність завдань. Індивідуальні плани роботи на черговий семестр, що складаються викладачем на підставі психолого-педагогической характеристики учня, дозволяють бачити перспективу розвитку кожної дитини і служать своєрідним орієнтиром у спільній діяльності педагога та його вихованця.

 

Окрім занять за фахом учні відділу спеціального фортепіано відвідують групові заняття з таких предметах, як сольфеджіо, колективне музиціювання, основи сценічної майстерності, історія світової культури. Встановлення міжпредметних зв'язків з колегами-викладачами музично-теоретичних дисциплін тут розглядається як важлива складова в оптимізації учбового процесу.


Педагоги відділу - високопрофесійні наставники з великим життєвим досвідом., великі ентузіасти, які багато років займаються найблагороднішим заняттям - залученням дітей до неповторного світу музики. В ході навчання вони захоплюють своїх вихованців цікавим підбором репертуару, професійним виконавським показом, будять у них інтерес до музиціювання, що сприяє розкриттю емоційного світу дітей. Окрім напрацювання у юних музикантів навичок гри на інструменті педагоги займаються їх музичним вихованням, виробляють культуру поведінки, учать за допомогою мистецтва управляти своїми емоціями, розвивати природні схильності і самостійність мислення.


Видатний німецький музикант К. Орф зауважував: "Якщо дитина в процесі комплексної музичної діяльності не стане професійним музикантом, то його творча ініціатива, закладена на музичних заняттях, проявиться в усьому, що він робитиме в подальшому житті". Над формуванням цієї творчої ініціативи, яка складе гідний багаж юних харків'ян в майбутньому, цілеспрямовано і творчо працюють педагоги відділу.

 

Завідувачка відділом спеціального фортепіано Саєнко Ірина Володимирівна

Яскравий талановитий педагог, хороший організатор, який уміє створити в колективі атмосферу високої вимогливості у поєднанні з доброзичливістю і шанобливим ставленням між педагогами і учнями. Закінчила Харківський державний інститут мистецтв ім. І.П. Котляревского. 

Практично все її творче життя, а саме 44-річна педагогічна діяльність пов'язана з Харківською Дитячою музичною школою №1 ім. Л. Бетховена, де з 2001 до 2009 року вона була завідуючою фортепіанним відділом. За роки плідної роботи виховала не одне покоління учнів, багато хто з яких закінчив спеціальні музичні учбові заклади. Учні Ірина Володимирівни брали участь в багатьох обласних і міжнародних конкурсах, завойовуючи звання лауреатів і дипломантів.


З 2009 року І.В. Саєнко - завідувач відділом спеціального фортепіано ДШМ №6. Вона є ініціатором ряду ідей і проектів, які знайшли своє втілення в культурно-просвітницькій діяльності школи. В їх числі - творчі зустрічі з чудовими харківськими музикантами і композиторами В. М. Птушкіним, В. Ф. Шукайло, І.М. Приходько, Н.В. Горецькою; відкриття музично-театральної вітальні "На Олексіївці", яке поклало початок культурно-просвітницької діяльності ДШМ №6 серед населення Олексіївського жилмассиву.


За високий професіоналізм, багаторічну добросовісну працю та досягнуті успіхи у справі естетичного виховання підростаючого покоління І.В. Саєнко нагороджена грамотою управління культури Харківської міської ради, дипломами жюрі багатьох конкурсів і фестивалів, має подяки Харківського міського голови і голови Дзержинскої районної в м. Харкові ради.