На головну Рос

Про школу


ОСТРІВ РАДОСТІ ТА МИСТЕЦТВА    

Так назвала нашу школу титулована гостя - народна артистка України, заслужений діяч мистецтв України, професор, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. і.П. Котляревского Тетяна Борисівна Вєркіна.

Красива та затишна, з надзвичайно світлою аурою Дитяча школа мистецтв №6 дійсно нагадує дивний острів. Його мешканці -  талановиті хлопчики та дівчатка, які осягають секрети музики, живопису, театрально-драматичного і хореографічного мистецтва, та їх педагоги -  захоплені загальною справою кваліфіковані фахівці. Кожен з 450 юних харків'ян - учнів школи -  знайшов тут заняття до душі. Навчання в школі дозволяє їм не просто залучитися до дивного світу мистецтва, але і розвивати свої здібності, заявляти про себе як про творчих осіб.

Свідоцтво тому - численні досягнення наших вихованців на престижних конкурсах, фестивалях, виставках, перелік яких поповнюють все нові і нові імена. Сьогодні школа стала культурним центром одного з найбільших мікрорайонів м. Харкова, а творчі проекти, що реалізовуються її колективом, довели свою життєздатність і затребувані жителями Олексіївского житлового масиву.

Завдяки турботі харківської влади, що ініціювала відкриття ДШМ №6 і створила прекрасні умови для перебування в ній, більше 800 дітей і підлітків у перспективі здобуватимуть тут комплексну естетичну освіту. А це означає, що все більше юних дарувань зможе відкривати для себе Вічні Істини, залучаючись до блискучого світу мистецтва. 
 
ПОДАРУНОК ЮНИМ ХАРКІВ'ЯНАМ - МАЙБУТНЬОМУ НАШОГО МІСТА І КРАЇНИ

20 серпня 2009 року - дата офіційного відкриття нашої школи. Харківський міський голова М. М. Добкін, голова Дзержинської районної в м. Харкові ради В. Г. Дулуб, представники міського і районного депутатського корпусу стали першими гостями дитячої учбової установи естетичного виховання. Її відкриття по визнанню усіх, хто був причетний до цієї важливої і великої справи, - істотний внесок у розвиток культурного життя Харкова.

Сама церемонія відкриття стала справжнім святом для жителів району.  "Створення цієї сучасної позашкільної учбової установи на Олексіївці не випадкове, адже саме тут проживає майже третина населення району Дзержинского, - зауважив голова Дзержинської районної в м. Харкові ради В. Г. Дулуб, вітаючи учасників церемонії відкриття школи. - Віднині у юних харків'ян - майбутнього нашого міста і країни - з'являється прекрасна можливість здобувати комплексну естетичну освіту, розвиваючи свої таланти і здібності, навчатися музиці, хореографії, осягати секрети образотворчого мистецтва. Для цього тут створені усі необхідні умови".

Керівник району подякував присутньому на відкритті школи Харківському міському голові М. М. Добкіну за фінансове забезпечення її будівництва, придбання необхідного устаткування і доповів про повне освоєння виділених міською радою бюджетних коштів.

Перша екскурсія по приміщенню школи справила прекрасне враження, не залишивши нікого з гостей байдужим. Світлі просторі класи, кабінети, холи, оснащені сучасним устаткуванням, велика дитяча бібліотека з книжковим фондом в 40 тис. примірників, власна студія звукозапису, а ще - доглянута, потопаюча в зелені і квітах територія, що примикає до будівлі, такою предстала школа мистецтв перед присутніми. 

Харківський міський голова М. М. Добкін, високо оцінивши зроблене, підкреслив, що в Харкові з'явився ще один центр мистецтва, який, за його словами, серйозно відрізнятиме Харків від інших міст України, де поки що не прийшли до такого комплексного підходу у вихованні дітей.  Тепло відзиваючись про тих, хто створював школу, Михайло Маркович підкреслив, що "… кожен з них залишив в цій будівлі частинку свого серця".
    
"МИ ГОРДІ ТИМ, ЩО МИ - ХАРКІВ'ЯНИ!"

Ця містка фраза стала епіграфом урочистості з нагоди відкриття школи мистецтв. Символічно, що за часом воно співпало з  сузір'ям пам'ятних дат, особливо шановних харків'янами: 18-річчям Незалежності України, 355-ою річницею з дня заснування Харкова і 66-ою річницею з дня звільнення міста Харкова від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.

Велика концертна програма за участю професійних і самодіяльних творчих колективів стала своєрідним завершальним акордом свята. Багато музичних композицій були справжньою одою нашому рідному місту, його героїчному минулому.

Тема гордості за Харків і харків'ян, звернення до славних сторінок його історії (зокрема, культурної спадщини) продовжує звучати в стінах нашої учбової установи, набуваючи нових відтінків. У числі шкільних традицій - вшановування ветеранів Великої Вітчизняної війни, проведення урочистостей, приурочених Дню Перемоги. Юні вихованці школи натхненно працюють над створенням художніх робіт, присвячених першій столиці України. Тематична виставка дитячих робіт "Харків - це наше місто!", що проходила восени 2010 року в шкільній дитячій  художньоій галереї "Чарівна мелодія фарб", наочно показала, якою прекрасною і світлою бачать свою малу Батьківщину діти.

Учні і педагоги з великим інтересом сприйняли ідею створення музично-театральної вітальні "На Олексївці". Зустрічі, які проходять у рамках цього проекту, дозволяють спілкуватися з представниками творчої еліти Харкова, що вписали в його історію прекрасні сторінки.

Найменші вихованці ДШИ №6, які навчаються на відділенні творчого розвитку, вивчають предмет "Харків - це наше місто!". Викладання історії і культури Харкова чотирирічним дітям може здатися занадто сміливим кроком, але він виправданий: патріотами міста не народжуються - ними стають, і чим раніше це становлення почнеться, тим вагомішими будуть результати. Любити Харків, гордитися досягненнями харків'ян, примножувати їх на благо земляків і всієї України - цією ідеєю пронизаний увесь зміст культурно-просвітницької роботи і концертної діяльності, що здійснюються в стінах ДШМ №6.
    
ПОЧАТОК ШЛЯХУ

Дитяча школа мистецтв № 6 Дзержинського району м. Харкова на цьому етапі є наймолодшою установою в міській мережі шкіл естетичного виховання. Вона надає державні гарантії естетичного виховання дітям через доступність до досягнень вітчизняної і світової культури, готує підгрунтя для їх занять художньою творчістю, а для найбільш обдарованих учнів послугує надійним фундаментом у виборі професії у сфері культури та мистецтва.

Створення ДШМ №6  сприяло рішенню важливого соціального завдання - у декількох сотень дітей і підлітків з'явилася можливість залучитися до занять творчістю в безпосередній близькості до місця їх проживання. У відповідь на побажання громадськості Дзержинська районна в м. Харкові рада ініціювала створення  школи мистецтв на Олексіївському житловому масиві. Ця ініціатива була схвалена і підтримана Харківською міською радою. У результаті в червні 2004 року сесія Дзержинської райради прийняла рішення, яке послугувало точкою відліку.

Реконструкція запропонованого для цієї мети нежитлового приміщення по вул. Архітекторів, 30-А, почавшись в грудні 2005 року, була завершена в грудні 2008 року. Площа земельної ділянки під об'єктом реконструкції склала 0,8442 га, загальна площа будівлі - 3437,8 кв.м, кількість учбових класів - 37, актова зала розрахована на 128 посадочних місць. У приміщенні школи розташована Центральна дитяча бібліотека  Дзержинського району ім. П. Панча, займаючи площу 300 кв. м.

Рішенням виконавчого комітету Дзержинської районної в м. Харкові ради від 18.08.2009 р. №252/3 було поставлено завдання з 01.09.2009 року забезпечити початок учбового процесу. 20 серпня 2009 року відбулося офіційне відкриття нового учбового закладу (воно сталося в рік, оголошений Харківською міською радою роком культури і молоді). У 2009-2010 навчальному році контингент учнів склав 400 дітей і підлітків, педагогічний колектив був представлений шістдесятьма кваліфікованими викладачами.

Сьогодні ДШМ №6 є центром культури і мистецтва одного з найбільших мікрорайонів міста, двері якого гостинно відкриті для юних харків'ян. Збільшується кількість учнів, які навчаються в стінах ДШМ №6, з'явилися перші творчі напрацювання колективу у вигляді змістовних проектів, зростає авторитет школи серед жителів міста.

Наші вихованці гідно представляють Харків - провідний культурний центр України -  на престижних конкурсах та фестивалях, домагаючись високих результатів. Кожна перемога - це результат цілеспрямованої роботи викладачів та учнів, яскрава сторінка у літописі Школи радості та мистецтва. Упевнені, що з часом їх ставатиме все більше і більше, адже ми тільки на початку шляху.

Довідково:

Засновником школи є Харківська міська рада, власником її майна - територіальна громада міста в особі Харківської міськради. Установа підзвітна Департаменту культури Харківської міськради.