На головну Рос

Про школу


ОСТРІВ РАДОСТІ ТА МИСТЕЦТВА    

Так назвала нашу школу титулована гостя - народна артистка України, заслужений діяч мистецтв України, професор Харківського національного університету мистецтв ім. і.П. Котляревского Тетяна Борисівна Вєркіна.

Красива та затишна, з надзвичайно світлою аурою Дитяча школа мистецтв №6 дійсно нагадує дивний острів. Його мешканці -  талановиті хлопчики та дівчатка, які осягають секрети музики, живопису, театрально-драматичного і хореографічного мистецтва, та їх педагоги -  захоплені загальною справою кваліфіковані фахівці. Кожен з 450 юних харків'ян - учнів школи -  знайшов тут заняття до душі. Навчання в школі дозволяє їм не просто залучитися до дивного світу мистецтва, але і розвивати свої здібності, заявляти про себе як про творчих осіб.

Свідоцтво тому - численні досягнення наших вихованців на престижних конкурсах, фестивалях, виставках, перелік яких поповнюють все нові і нові імена. Сьогодні школа стала культурним центром одного з найбільших мікрорайонів м. Харкова, а творчі проекти, що реалізовуються її колективом, довели свою життєздатність і затребувані жителями Олексіївского житлового масиву.

Завдяки турботі харківської влади, що ініціювала відкриття ДШМ №6 і створила прекрасні умови для перебування в ній, більше 800 дітей і підлітків у перспективі здобуватимуть тут комплексну естетичну освіту. А це означає, що все більше юних дарувань зможе відкривати для себе Вічні Істини, залучаючись до блискучого світу мистецтва. 
 
 ПОДАРУНОК ЮНИМ ХАРКІВ'ЯНАМ - МАЙБУТНЬОМУ НАШОГО МІСТА І КРАЇНИ

20 серпня 2009 року - дата офіційного відкриття нашої школи. Представники міської та районного депутатського корпусу стали першими гостями дитячого навчального закладу естетичного виховання. Його відкриття за визнанням усіх, хто був причетний до цієї важливої ​​і великої справи, стало істотним внеском в розвиток культурного життя Харкова, і було справжнім святом для жителів району.

Створення цього сучасного позашкільного навчального закладу на Олексіївці не випадкове, адже саме тут проживає майже третина населення Дзержинського (нині Шевченківського) району, - зазначали учасники церемонії відкриття школи. - Відтепер у юних харків'ян - майбутнього нашого міста та країни - з'являється прекрасна можливість отримувати комплексне естетичне освіту, розвиваючи свої таланти і здібності, навчатися музиці, хореографії, осягати секрети образотворчого мистецтва. Для цього тут створені всі необхідні умови ... ».

Перша екскурсія по приміщенню школи справила незабутнє враження, не залишивши нікого з гостей байдужими. Світлі просторі класи, кабінети, холи, оснащені сучасним обладнанням, велика дитяча бібліотека з книжковим фондом в 40 тис. примірників, власна студія звукозапису, на додачу до цього доглянута, яка потопає в зелені і квітах територія, що примикає до будівлі, - таким постав навчальний заклад мистецтв перед присутніми.

У Харкові з'явився ще один центр мистецтва, який серйозно відрізняє Харків від інших міст України, де поки ще не прийшли до такого комплексного підходу у вихованні дітей.

    
 "МИ ГОРДІ ТИМ, ЩО МИ - ХАРКІВ'ЯНИ!"

Ця глибока фраза стала епіграфом урочистостей з нагоди відкриття школи мистецтв. Символічно, що за часом воно співпало з сузір'ям пам'ятних дат, особливо шанованих харків'янами: 18-річчям Незалежності України, 355-ю річницею з дня заснування Харкова та 66-ю річницею з дня визволення міста Харкова від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні 1941 -1945 рр.

Велика концертна програма за участю професійних і самодіяльних творчих колективів стала своєрідним заключним акордом відбувся свята. Багато музичних композицій були справжньою одою нашому рідному місту, його героїчного минулого.

Тема гордості за Харків і харків'ян, звернення до славних сторінок його історії (зокрема, культурної спадщини) продовжує звучати в стінах нашого навчального закладу, набуваючи нових відтінків. У числі шкільних традицій - вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, проведення урочистостей, приурочених Дню Перемоги.

Юні вихованці школи натхненно працюють над створенням художніх робіт, присвячених першій столиці України. Тематична виставка дитячих робіт «Харків - це наше місто», що проходила восени 2010 року в шкільній дитячій художній галереї «Чарівна мелодія фарб», наочно показала, яким прекрасним і світлим бачать свою малу Батьківщину діти.

Учні та педагоги з великою зацікавленістю сприйняли ідею створення музично-театральній вітальні «На Олексіївці». Зустрічі, які проходять в рамках цього проекту, дозволяють спілкуватися з представниками творчої еліти Харкова, вписати в його історію прекрасні сторінки.

Любити Харків, пишатися досягненнями харків'ян, примножувати їх на благо земляків і всієї України - цією ідеєю пройнята вся зміст культурно-просвітницької роботи та концертної діяльності, що здійснюються в стінах ДШМ №6.
 

    
ПОЧАТОК ШЛЯХУ

Дитяча школа мистецтв № 6 Дзержинського району м. Харкова на даному етапі є наймолодшим установою в міській мережі шкіл естетичного виховання. Вона надає дітям державні гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, готує грунт для їх занять художньою творчістю, а для найбільш обдарованих учнів - послужить надійним фундаментом у виборі професії в сфері культури і мистецтва.

 

Створення ДШМ №6 сприяло вирішенню важливого соціального завдання - у кількох сотень дітей і підлітків з'явилася можливість долучитися до занять творчістю в безпосередній близькості до місця їх проживання. У відповідь на побажання громадськості, Дзержинський районний в м Харкові рада ініціювала створення школи мистецтв на Олексіївському житловому масиві. Ініціатива, висунута на районному рівні, була схвалена і підтримана Харківською міською радою.

В результаті в червні 2004 року сесія Дзержинської райради прийняла рішення, яке послужило точкою відліку. Реконструкція запропонованого для цієї мети нежитлового приміщення по вул. Архітекторів, 30-А, розпочавшись в грудні 2005 року, була завершена в грудні 2008 року.

Площа земельної ділянки під об'єктом реконструкції склала  8442 га, загальна площа будівлі - 3437,8 м2, кількість навчальних класів - 37,  актовий зал розрахований на 128 посадочних місць. У приміщенні школи розміщена Центральна дитяча бібліотека Дзержинського району ім. П. Панча, що займає площу 300 м2

Рішенням виконавчого комітету Дзержинської районної в м.Харкові ради від 18.08.2009 №252 / 3 була поставлена ​​задача з 01.09.2009 року забезпечити початок навчального процесу. 20 серпня 2009 року відбулося офіційне відкриття нового навчального закладу (воно відбулося в рік, оголошений Харківською міською радою роком культури і молоді).

У 2009-2010 навчальному році контингент учнів становив 400 дітей і підлітків, педагогічний колектив був представлений 60-ю кваліфікованими викладачами.

Сьогодні ДШМ №6 є центром культури і мистецтва одного з найбільших мікрорайонів міста, двері якого гостинно відкрита для юних харків'ян. Збільшується кількість учнів, які навчаються в стінах ДШМ №6, з'явилися перші творчі напрацювання колективу у вигляді змістовних проектів, зростає авторитет школи серед жителів міста.

Наші вихованці гідно представляють Харків - провідний культурний центр України - на престижних конкурсах і фестивалях, домагаючись високих результатів. Кожна перемога - це результат цілеспрямованої роботи викладачів і учнів, яскрава сторінка в літописі Школи радості та мистецтва. Впевнені, що з часом їх буде ставати все більше і більше, адже ми тільки на початку шляху ...

Довідково:

Засновником школи є Харківська міська рада, власником її майна - територіальна громада міста в особі Харківської міськради. Установа підзвітна Департаменту культури Харківської міськради.