На головну Рос

Шкiльнi новини

28 грудня 2020 року

ЯК БАТЬКАМ ПІДТРИМАТИ ДІТЕЙ У ПЕРІОД ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ


Ознакою нашого сьогодення стають нові реалії, пов’язані з пандемією Covid-19, зокрема, введення дистанційного навчання для школярів. Про те, що можуть зробити батьки, щоб діти швидше адаптувалися до цієї новації, йдеться у рекомендаціях психолога. Їх підготувала Лариса Азарова, практичний психолог ДШМ №6.


1. Підтримуйте власну дитину – спілкуйтесь з нею.

2. Намагайтеся зрозуміти стан дитини, її почуття. Признайтесь, що ви теж маєте труднощі з організацією часу вдома в період карантину.

Складіть розпорядок на день, на тиждень

3. Триває процес адаптації до нових умов функціонування. У когось він триває два тижні, а у когось – 2 місяці. Будьте терплячими до своєї дитини!

4. Пам’ятайте, що ви не вчителі для своїх дітей, дитина може не сприймати вас у цій ролі…

5. День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань; школа не повинна асоціюватись із додатковим покаранням (постійними уроками вдома)

6. Чітко визначте місце у помешканні, де є «ділова» зона вашої дитини – де вона вчиться вдома

7. Перерви мають бути і при дистанційному навчанні: 

маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки – десь за півгодини.

8. Вчасно провітрюйте помешкання. Якщо дитина перебуває в задусі, у неї знижується активність, вона втомлюється, закатує істерики. Чим менше повітря, тим гірші результати навчання.

9. Складіть з дитиною план: ти починаєш робити оце, потім – це. Адже якщо дитина бачить одразу усі завдання, то така кількість приводить до паніки і їй легше взагалі закрити щоденник або месенджер.

10.Встановіть обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: “За 10 хвилин сідаємо за уроки”.

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обов’язково)