На головну Рос

Шкiльнi новини

18 жовтня 2011 року

Готується зустріч з В. Ю. Соляниковим

У музично-театральній вітальні "На Алексіївці", яка створена у нашій школі у жовтні минулого року, відбудеться творча зустріч з піаністом, композитором, педагогом, громадським діячем В. Ю. Соляниковим.

Пропонуємо увазі відвідувачів сайту біографічну довідку відомого харківського музиканта, художнього керівника концертного відділу Харківської обласної філармонії.

Володимир Юрійович Соляников - піаніст, композитор, педагог і громадський діяч. Народився 7 березня 1956 року. Випускник Харківського державного інституту мистецтв ім.Котляревського) і асистентури-стажування при Київській державній консерваторії ім. Чайковського. Лауреат Національного та Міжнародного конкурсів камерних виконавців.

Твори Володимира Соляникова звучать у виконанні Народного артиста України Олега Дзюби, заслужених артистів України Олега Литенко, Андрія Тимошенко, Миколи Колодочки а також лауреатів національних та міжнародних конкурсів Юлії Пересади, Михайла Марковича, Надії Юрко, Наталії Сидоренко та багатьох інших.

Також твори композитора звучать в ефірі національного и обласного радіо та радіо «Слобожанщина».

У 1994-1995 рр. бул художнім керівником концертної групи, що гастролювала у Германії, Голландії, Швейцарії та країнах Бенілюкса з виставою «Тоска», гала-концертами та балетними виставами «Лускунчик» та «Лебедине озеро». Тоді артисти дали 72 вистави.

У репертуарі Соляникова - піаніста твори різних форм і жанрів - від класичних до сучасних, у тому числі авторських. Композитор - Соляніков відомий як автор двох новорічних мюзиклів «Неймовірні новорічні пригоди кролика Толіка» та «Чарівна новорічна круговерть», 2 вокальних циклів «Мальовнича Україна», «Чарівний сонцеворот», циклу концертних фортепіанних п'єс і фортепіанного концерту. Йому належать понад 30 романсів та пісень на слова як поетів класиків, таких як Афанасій Фет, Тарас Шевченко, Самуїл Маршак, так і сучасних українських авторів: Валентина Бичка, Ніни Виноградської, Тамари Ганусової, Миколая Луківа, Ніни Супруненко.

Володимир Соляников - доцент Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського, почав свою діяльність на кафедрі концертмейстерської майстерності з 1980 р.У числі його учнів понад 200 випускників, що працюють у ВНЗ і престижних концертних організаціях країни, близького і далекого зарубіжжя.

Соляников В.Ю. - організатор і почесний директор єдиного в Україні Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський», засновник Харківського міського фонду юних талантів, організатор багатьох культурно-масових заходів, в т.ч. телемарафону «Ми - дітям» та творчої програми «Нові імена». Нагороджений почесними грамотами Міністерства культури і туризму України, ЦК профспілок України, почесними нагородами Харкова та Харківської області.

З 2010 р. Соляников В.Ю. - член Харківської обласної організації Спілки композиторів України.

Коментарів: 2

1. Это очень хорошая идея - приблизить высокое искусство к народу! Ждем эту встречу и надеемся, что она будет не последней.

2. 2012-01-20 в 19:14:30 | Аноним

Дело стоящее! Пусть будет больше авторских концертов!

(обов’язково)