На головну Рос

Фестиваль "Харківські асамблеї" стартує 30 вересня

XVIII Міжнародний фестиваль класичної музики "Харківські асамблеї - противлення злу мистецтвом" - "Моцарт знову і назавжди" пройде в Харкові з 30 вересня по 16 жовтня.

Про це сьогодні в прес-центрі Харківської міської ради повідомила ректор Харківського національного університету мистецтв ім. И. П. Котляревского Тетяна Вєркіна. Відкриття фестивалю пройде 30 вересня в малому залі Харківського національного театру опери і балету ім. Н. В. Лисенко. У концерті братимуть участь молодіжний симфонічний оркестр "Слобожанський", диригент - Тімоті Рейниш (Великобританія), солісти Джоан Роджерс (сопрано, Великобританія), Дарен Джеффри (бас-баритон, Великобританія), спеціальний гість - Віталій Коротич (Росія).

Загалом у програмі "Харківських асамблей" - твори Моцарта, Бетховена, Шумана, Гайдна, Верді, Листа, Прокофьєва, Римського-Корсакова, Рахманінова, Скрябіна та багатьох інших композиторів. У фестивалі братимуть участь представники України, Великобританії, Німеччини, Греції, Іспанії, Італії, Мексики, Росії, США, Швейцарії.

"Ми прагнемо, щоб на фестивалі наші виконавці знайомилися з представниками інших країн. Вони знайомляться, і тут же створюють ансамблі, влаштовують концерти. Відбувається творчий обмін, зав'язуються контакти і утворюється ланцюжок, який через мистецтво зв'язує нас з багатьма країнами світу", - зазначила Тетяна Вєркііна.

Концерти пройдуть у Харківському національному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського, у Харківській обласній філармонії, у Будинку органної і камерної музики і у Харківській середній спеціальній музичній школі.

Також учасники фестивалю проведуть мастер-класси: 30 вересня - 4 жовтня - Тімоті Рейниш, 3 жовтня - Грэм Скотт (Великобританія), 6-9 жовтня - Карстен Эккерт (Німеччина), Денис Cеверин (Швейцарія), 13-15 жовтня - Юрій Насушкин (Іспанія).

Крім того, 2-4 жовтня у рамках фестивалю відбудеться науково-практична конференція на тему: "Професія "музикант" в просторі часу : історико-культурні метаморфози".

Фестиваль проходить за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса, Міністерства культури України, Харківської обласної державної адміністрації.

(обов’язково)