На главную Укр

Школьные новости

21 января 2015 годаМетки:   , , , , ,

Знання вікової психології та психології творчості – запорука успішної діяльності педагогів


Психологія творчості та вікова психологія – саме про ці важливі галузі знань йшла мова на триденному тематичному  семінарі, організованому ОНМЦПК. Його учасницею була практикуючий психолог ДШМ №6 Анастасія Алексіна.

 

"Впевнена, що цей семінар додасть викладачам упевненості у стосунках з учнями та позитивно позначиться  на їх досягненнях, - поділилась своїм баченням Анастасія Андріївна. -  Маю наміри підготувати та провести у своїй школі відповідну роботу по інформуванню педагогів з основних питань, про які йшла мова у цій аудиторії. Хочу подякувати організаторам семінару та лектору за компетентність та щире бажання поділитися знаннями та досвідом».

 

Звернення до питань загальної психології у процесі проведення  підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів – звична практика. Та зважаючи на потреби часу й запит членів педагогічних колективів шкіл, керівництвом Центру було прийняте рішення зробити акценти саме на вікову психологію та психологію дитячої творчості. Пропозицію провести тематичний семінар з цих питань активно підтримали педагоги шкіл (від них надійшло майже 50 заявок).  Тож була відібрана перша група учасників, до якої увійшло 26 представників шкіл:  директори,заступники директорів, викладачі різних спеціальностей, практикуючі психологи (вони працюють у двох харківських школах мистецтв – ДШМ № 6 та ДШМ №5).

 

«У школах естетичного виховання навчаються діти від 5 до 17 років, - зазначає  директор Центру, заслужений працівник культури України Тамара Самоварова. - Нові покоління учнів мають свої відмінності, зумовлені невпинно зростаючою динамікою сьогодення, що потребує від викладачів добре орієнтуватися у психологічних особливостях дітей на різних етапах їх розвитку та ефективно застосовувати ці специфічні знання для забезпечення їх успішного навчання та виховання. Відгуки учасників семінару підтверджують, що запропонована тематика дійсно актуальна і сприятиме поглибленню знань наших викладачів. Вважаю за потрібне продовжити цю справу».

 

Розроблений план навчально-практичного семінару зорієнтований на поєднання теоретичної та практичної складових. Доцент кафедри практичної психології Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, кандидат психологічних наук Карина Фоменко, запропонувала слухачам досить об’ємний, змістовний та цікавий матеріал.

 

Особливу увагу лектор звернула на питання вікової психології. Докладний виступ містив відповіді на широкий спектр психологічних проблем, пов’язаних з особливостями розвитку дітей дошкільного віку, починаючи з 4-5 років, молодших школярів та підлітків. Зважаючи на прохання учасників семінару фахівець дала поради щодо роботи з гіперактивними дітьми та зупинилась на періодизації вікового розвитку психіки.

 

Вдало пройшов інтерактивний семінарський день. Слухачам було запропоновано знайомство із застосуванням експрес-діагностики в оцінці творчих та пізнавальних здібностей дітей, яка дає змогу визначити їх готовність до занять творчістю, вибрати для них клас (нульовий або перший). Ця прикладна база сприятиме швидкому оцінюванню дітей як потенційних учнів шкіл естетичного виховання і зможе застосовуватися у практичній роботі викладачів.

 

Крім того, у процесі навчання було звернено увагу на розвиток образної уяви, для чого  слухачі були залучені до роботи з  метафоричними асоціативними картами.  А ще учасники семінару з великою зацікавленістю визначали свою провідну репрезентативну систему (провідний канал сприйняття – кінестетичний, візуальний та аудіальний) та образну креативність. Як показали тести, у них добре розвинені всі репрезентативні системи. А це в черговий раз доводить, що творчість сприятливо впливає на всебічний розвиток сприйняття, естетичних творчих здібностей та інтелекту.

 

 «Чудова аудиторія, - відгукнулась про своїх слухачів Карина Фоменко. – Усі відкриті до нового досвіду, зацікавлені у вдосконаленні своїх знань. Із задоволенням продовжу запропоновану співпрацю».

 

Для багатьох учасників семінару він послугує відправною точкою у подальших кроках у надбанні знань з психології та їх використанню у практичній роботі з учнями.

 

Раїса Кравченко

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обязательно)