На главную Укр

Школьные новости

6 апреля 2016 года

Викладачі школи - учасники підсумкової науково-практичної педагогічної конференції


6 квітня поточного року викладачі усіх спеціальностей відділу народних інструментів ДМШ №6 та його завідувач Юрій Дяченко прийняли участь у підсумковій науково-практичній педагогічній конференції  викладачів народних інструментів шкіл естетичного виховання м. Харкова та області.


 «Творчий підхід до навчання спеціальним дисциплінам у школах естетичного виховання – основа мистецької освіти сфери культури» - такою була тема конференції, яка була проведена за ініціативою ОНМЦ ПК.

Впродовж  2015-2016 навчального року для педагогічних працівників класів народних інструментів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Слобожанщини було проведено три науково-практичні педконференції по секціях щипкових, міхових інструментів та гітари. Новий формат, запропонований обласним навчально-методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів, прийшов на зміну уже звичним семінарським заняттям, які регулярно проводилися минулі роки на засіданнях методичних об’єднань педпрацівників. 

Особливість відділу народних інструментів полягає у тому, що до нього входять багато інструментів - домра, балалайка, цимбали, бандура, баян акордеон, гітара. Викладання на кожному з них має свої особливості, тож спочатку заявлена тема предметно розглядалась на секціях по кожній групі спеціальностей. На них прозвучали доповіді на актуальні теми, були показані різнопланові методичні напрацювання, використовувалися покази творчих надбань у вигляді сольних виступів учнів та колективів.

Як уже повідомлялось на шкільному сайті, викладачі ДШМ також представили свої методичні доповіді на секційних конференціях. Доповідачами були завідувач відділом народних інструментів Юрій Дяченко та викладач класу гітари Леонід Біленко. Їх виступи викликали зацікавленість колег.

Логічним завершенням проведених секційних конференцій стала загальна конференція викладачів народних інструментів усіх спеціальностей,  що пройшла у ДМШ №9 ім. В.І. Сокальського, - признаному лідері серед ШЕВ міста і області, де успішно працює чисельний клас народних інструментів та створено оркестр народних інструментів.

До участі у заході були запрошені представники Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації та  методист вищої категорії Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України, член Національної всеукраїнської музичної спілки Наталія Смольська, викладач класу домри та гітари однієї з київських ШЕВ з педстажем майже 40 років.

Київська гостя сама стала повноправною учасницею науково-практичної конференції, виступивши на ній зі змістовною доповіддю, у якій йшлося про найактуальніші питання розвитку мистецької освіти, її важливої складової – виконавство на народних інструментах, їх популяризації.

«Робота викладача школи ніколи не була простою, а на сучасному етапі розвитку початкової мистецької освіти вона постійно ускладнюється, як і все у нашому житті, - сказала, звертаючись до присутніх, Наталія Смольська. - Інноваційні педагогічні технології, що впроваджуються у освітню практику, спрямовані на духовне зростання особистості на засадах повноцінної реалізації її творчого потенціалу. Ми вимушені ставати універсальними педагогічними працівниками, повинні у повній мірі оволодівати різноманітними знаннями, уміннями і навиками, застосовувати сучасні досягнення в галузі педагогіки, психології».

Наталія Іванівна наголосила, що процес формування школи виконання на народних інструментах  є довготривалим і складним і яким буде цей шлях залежить від рівня професійної підготовки і бажання працювати грамотно і творчо і продовжила: «Закликаю вас, колеги, не стояти осторонь того, що відбувається у мистецькій освіті, і долучатися до методичної роботи, адже уміння грамотно організувати навчання дитини у школі естетичного виховання, - це перша ознака педагогічної майстерності. Закликаю усіх бути майстрами своєї справи, любити її та своїх учнів».

Особлива увага у виступі була звернена на ситуацію, що склалася на сьогоднішній день з програмами навчання на різних інструментах. І це було співзвучно до запитів учасників конференції.

Напрацьований методичним об’єднанням викладачів на народних інструментах досвід проведення науково-практичних педагогічних конференцій буде узагальнено ОНМЦ ПК, планується видати збірник матеріалів.


]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обязательно)