На главную Укр

Школьные новости

31 января 2016 годаМетки:   , , ,

У репертуарі шкільних виконавців з’являться твори Франца Шуберта


31 січня 1797 року народився Франц Шуберт - геніальний австрійский композитор, творчість якого вважається розквітом європейського музичного романтизму. Роздумами про його творчий спадок та плани щодо включення його творів до репертуару учнів свого вокального класу розповідає викладач вокального відділу ДШМ №6 Олена Москалець.


За обсягом композиторського доробку його порівнюють з Моцартом. Незважаючи на те, що життя Франца Шуберта обірвалось на 32-му році життя, він подарував світу спадщину, яку дуже важко оцінити: фортепіанні твори, месси, кантати, ораторії, вокальні ансамблі, опери, зінгшпилі. Музика цього видатного композитора стала по-справжньому вивчатися тількиу XX столітті.

Іноді Шуберта називали "композитором пісень". У віці 19 років його пісенний доробок складався з 250-ти пісень. Серед них такі відомі твори, як «Блукач», «Передчуття воїна» зізбірника «Лебедина пісня», «Гретхен за прялкою». Вершиною баладного жанрувважається вокальна композиція «Лісовий цар».

Саме через пісенність композитор перетворює класичні ідеали людства в романтичну ідею живої особистості «як вонає».Два пісенних цикли, що написані композитором в останні роки життя, - «Прекрасна мельничиха» та «Зимовий шлях» -це своєрідна кульмінація творчості Франца Шуберта.

У числі моїх уподобань такі твори, як «Серенада», «Аве, Марія», а також пісні «Гретхен за прялкою», «Форель», «Баркарола». Маю на меті поповнити ними свій концертний репертуар, а крім того, буду рекомендувати для виконання учням старшого віку у своєму вокальному класі. Пісні Шуберта проникнуті простими та сильними почуттями і будуть добре сприйнятими і зрозумілими. Вважаю доречним використовувати їх у навчальному репертуарі вокального відділення школи мистецтв.

Про викладача вокального відділу Олену Вікторівну Москалець читайте тут.
]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обязательно)