Метки:   , ,

ТЕАТРАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ У ДШМ №6: ПІСЛЯМОВА

З нагоди Міжнародного Дня театру на театральному відділенні Дитячої школи мистецтв №6 (м. Харків) проходив тематичний тиждень сценічного та аудіовізуального мистецтва з представленнями нових шкільних проєктів - «Художній фільм 2.0 або Перевтілення» та створення музичних кліпів за участі учнів та викладачів школи.

Театральний тиждень завершився. Результати плідної спільної роботи колективу обнадійливі і матимуть продовження. Про це зазначила директор школи, заслужений працівник культури Валентина Сальникова, наголосивши на необхідності впровадження нових підходів у навчальному процесі з метою підвищення його ефективності.

Кожен день тижня був змістовним творчим та захоплюючим. А загалом став цікавим і корисним творчим та педагогічним експериментом. Учні, опонуючи навчальні дисципліни «основи акторської майстерності», «сценічна практика», змогли яскраво і переконливо відтворити акторські образи та продемонструвати свої напрацювання широкому загалу.

Попри те, що сьогодні діти мешкають у різних регіонах України та за кордоном, навчальний процес триває, тож пропозиції викладачів І.О. Янушевич про створення аудіовізуальних творів, в основі яких діалоги та монологи головних героїв відомих фільмів, та К.В. Келліної про залучення учнів до створення музичних кліпів були підтримані методичною радою.

Учні 4 та 5 класів з зацікавленістю поринули у світ кіно. Були проведені онлайн репетиції з викладачами (Набоковим Р.Г., Янушевич І.О., Келлініою К.В.), детально відпрацьовані оцінки на події, міміка та жести, а головне, акторський психологічний стан у кадрі. До створення роликів долучилися педагоги відділення Крамаренко М.П., Островська М.В.«Родзинкою» цієї роботи була участь у фільмуванні відео контенту батьків учнів, що надало творчому процесу натхнення та колективного духу творчості, без якого театральне мистецтво неможливе.

Нагадаємо імена наших юних акторів: "Ніч перед Різдвом" - Лілія Бірюкова, "Проданий сміх" - Ілля Мошняга,"Жанна д'Арк" - Марія Ніконець, "Червона королева" - Каміла Фентісова, «Три горіхи для Попелюшки" - Таїсія Селевко, "Гаррі Поттер" - Віра Оксененко, "Аліса в країні пригод" - Поліна Лучко, "Пригоди Буратіно" - Роман Ачасов, "Опудало" - Аріна Ромасько, "Венздей" - Поліна Шульга, "Пеппі Довгапанчоха" - Дар'я Мошняга,  "Джейн Ейр" - Вероніка Солодовнікова, "Великий диктатор 2.0" - Поліна Сафронова.

Перевтілившись у відомих персонажів, у музичних кліпах знімались Менендес Каміла, Кулік Юрій, Левада Карина, Кобзар Артем, Юзефів Данило (викладач Келліна К.В.)

Приємно зазначити, що саме впродовж цієї творчої події надійшли результати участі наших юних талантів у двох міжнародних конкурсах театрального мистецтва.

Учні Дитячої школи мистецтв №6 Кулик Юрій, Микитенко Ангеліна, Ромасько Аріна удостоєні перших місць у своїх вікових категоріях категорії «театральне мистецтво» II міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв "Коло друзів" (Польща), викладач сценічної мови Крамаренко М.П.

У відкритому онлайн-конкурсі читців та поетів-аматорів «Поетичний світ дитинства», що проводився під патронатом культурного інституту Федеративної Республіки Німеччина – Goethe-Institut перемогу здобули учні викладача Островської М.В.: Кобзар Артем (I місце), Шульга Поліна (II місце), Фентісова Каміла та Сафронова Поліна (III місце), Мошняга Ілля (III місце), Ачасов Роман (дипломант) Мошняга Дар’я (дипломант); учениця викладача Келліної К.В. Менендес Каміла (II місце).

Детальна інформація про театральний тиждень та творчі перемоги учнів театрального відділення на вебресурсах ДШМ №6: https://dshi6.kharkov.ua/ua
https://www.instagram.com/artschool_6_kharkiv/   https://www.facebook.com/artschool6KH

Роман Набоков, завідувач театрального відділення ДШМ №6, кандидат мистецтвознавства