На главную Укр

Школьные новости

26 сентября 2014 года

Відкрита виставка педагогів-художників шкіл естетичного виховання Харківщини


Більше 40 художніх робіт відомих харківських майстрів пензля представлено у виставковій залі ХНАТОБу ім. М.В. Лисенка. Усі три автори — провідні викладачі ШЕВ Харкова та області.


Об'єднаня зусиль адміністрації ХНАТОБу, керівництва обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів у справі популяризації мистецтва серед дітей та підлітків дає перші результати. Виставка, що стала складовою частиною відкритття нового театрального сезону, за свідченням її організаторів, є знаковою і знаменує собою початок творчої співпраці театру та шкіліьних колективів.


«Театр планує тісно співпрацювати з школами естетичного виховання, відкриття цієї виставки — це лише перший крок, - заявив начальник музично-виставкового відділу ХНАТОБу Тарас Селіхов. - Показово, що тон у цій важливій с праві задають педагоги шкіл. Це дозволяє продемонструвати ши рокому загалу високий рівень їх майстерності, є підставою ще раз впевнитися, які чудові професіонали працюють з нашими дітьми”.


Дійсно, експозицію виставки склали роботи знаних в Україні і за її межами художників, які успішно працюють не лише як творчі особистості, але й відомі плідною педагогічною працею. Це члени Національної спілки художників України – Непомнящий Володимира Івановича (Чугуївська ДХШ ім.І.Рєпіна), 

Лисенко Олександр Миколайович (Харківська ДХШ №1 ім.І.Рєпіна) та

Колтун Вадим Ісаакович (Харківська ДХШ №2 ім.П.Левченка).

Усі вони з задоволенням прийли пропозицію прийняти участь у виставці, яка, на їх думку, є досить оригінальною. “Зазвичай ми виставляємось у залах галерей, музеїв, - зазначив Володимир Непомнящий. - Ця виставка стала досить несподіваною, але, впевнений, пам'ятною подією. Адже поціновувачі театрального мистецтва — це добре обізнані у мистецтві люди, наш культурний бомонд, тож представити їм свій доробок дуже приємно. Світле затишне приміщення галереї, добре проведена організаційна робота і зацікавленість відвідувачів — усе це слугуватиме справі популяризації образотворчого мистецтва серед харків'ян”.


Тематика робіт не задавалась органітрами, тож митці вибирали їх на свій розсуд. Володимир Непомнящий представив роботи, що оспівують красоти Слобожанщини та декілька картин, зроблених на пленері, який проходив на Житомирщині. Олександр Лисенко вибрав невеличкі етюди, зроблені на Полтавщині, Сумщині, Харківщині та у західних областях України, які він відвідав за останні два роки. Вадим Колтун демонструє роботи, які вже побували на виставці, присвяченій музичній темі, його спогадам про Бахчисарайський пленер, а найбільш значущим художнім полотном стала його картина “Будда та діти”.


Серед перших відвідувачів виставки були не лише глядачі театру, які прийшли на гала-концерт, але й колеги художників та їх учні. Приємні враження, можливість піднятися над буденністю, знайти душевну рівновагу та насолодитися чудовими творіннями майстрів — так коротко можно охарактеризувати їх відчуття.


Як повідомила представник ОНМЦ ПК Ірина Толочко, у подальший планах співпраці з ХНАТОБом — виставки дитячих художніх робіт, а також низка спільних різнопланових заходів, які дадуть змогу дитячій аудиторій ближче познайомитися з тетаром, побувати у його цехах, зустрітися з провідними майстрами сцени.


Тож перший захід, що став своєрідним дебютом, матиме продовження. А нинішню виставку впродовж місяця можуть відвідати усі глядачі ХНАТОБу перед початком вечірніх та денних вистав та у антрактах. Крім того, у дні роботи тематичних виставок, що проходять у примішенні театру впродовж дня, також можна скористатися цією доброю нагодою.


Раїса Кравченко

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обязательно)