24 апреля 2014 годаМетки:   , ,

Розпочались IV Дельфійські ігри Слобожанщни "Надія. Молодість. Талант"

Серед 500 учасників цього авторитетного культурологічного заходу буде представлена ДШМ №6. Учні відділення театрально-драматичного мистецтва та шкільний хор змагатимуться за право бути кращими серед читців та хорових колективів шкіл естетичного виховання Харківщини. Конкурсне прослуховування нашого колективу відбудеться 25 та 26 квітня

Традиція, започаткована на Харківщині у 2011 році, підтримується і продовжується: вже вчетверте найталановитіші учні шкіл естетичного виховання Харкова та області змагаються у рамках цього творчого проекту, демонструючи свої надбання у різних сферах мистецтва.

Саме Харківська область своїми вагомими мистецькими здобутками виборола  право на проведення такого масштабного творчого заходу для дитячої аудиторії і залишається  єдиним регіоном України, де проводяться Дельфійські ігри для учасників віком до 17 років.

Засновниками Дельфійських ігор Слобожанщини є Харківська обласна державна адміністрація, Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.

Відкриття IV Дельфійських ігор Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант» відбулося 23 квітня у стінах Харківського музичного училища ім. Б.М. Лятошинського, де зібралися їх учасники та організатори.

Цього року Дельфійські ігри присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. У змаганнях беруть участь учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області (їх на Харківщині 78). Змагатимуться хорові колективи, учні класу фортепіано, читці, учні, які опановують секрети образотворчого мистецтва. Загалом більше 500 юних мешканців Слобожанщини виборюватимуть призові місця – золоті, срібні та бронзові медалі та дипломи Ігор.

У перший день змагань конкурсному прослуховуванню учасників передували виступи студентів-піаністів Харківського музичного училища, серед яких були переможці Дельфійських ігор попередніх років.

Впродовж 23-24 квітня майже 100 учнів шкіл естетичного виховання, які навчаються по класу фортепіано, представлять свої конкурсні програми, до яких за умовами конкурсу входять три твори: класичне сонатне аллегро, етюд або віртуозна п'єса , п’єса кантиленного характеру (один з творів українського автора).

25 квітня естафета перейде до  читців. Змагатися у номінації «художнє читання» будуть 50 учнів з Харківської та Полтавської областей, вони зберуться у Харківській спеціалізованій музично-театральній бібліотеці ім. К.І. Станіславського. Звучатимуть твори Т.Г. Шевченка та М.Ю. Лермонтова.

Паралельно з ними на базі Харківського художнього училища буде оцінюватися доробок та навички юних майстрів пензля у номінації «образотворче мистецтво».

Вік учасників змагань – від 7 до 17 років.

Завершаться Ігри 26 квітня  прослуховуванням дитячих хорових колективів, що створені у школах естетичного виховання (вони зберуться у Харківській школі мистецтв №3).

Майстерність талановитих слобожан оцінює професійне журі, до складу якого входять провідні митці та педагоги Харкова. Вшанування переможців відбудеться наприкінці  травня у приміщенні художньої галереї «Мистецтво Слобожанщини».

Довідково:

АнтичніПіфійські в Дельфах проводилися з 582 року до н. е. і були присвячені прославлянню бога Аполлона. Піфійські гри проходили кожні чотири роки за рік до Олімпійських ігор. З часом у 394 році н.е вони були заборонені як язическі і відродилися лише на початку XX століття.

Україна бере участь в Дельфійских іграх країн-учасниць СНД з дня їх основи - 2002 року. Перші Всеукраїнські ігри Дельфійскькі ігри відбулися у Києві 19-20 листопада 2010 року, учасники змагалися в 9 номінаціях: акордеон/баян, народний спів, естрадний спів, класичний танець, цирк на сцені, образотворче мистецтво, акторське мистецтво, фотомистецтво, web -дизайн. Харківську область тоді представили сім учасників усеми з девяти номінацій, які завоювали золоту медаль і 2 дипломи.

Нагадаємо, що 27 квітня 2011 року був підписаний Договір про співпрацю між Всеукраїнською громадською організацією «Український Дельфійський комітет» та Харківською облдержадміністрацією, що і стало відправною точкою проведення Дельфійських ігор Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант».