На главную Укр

Школьные новости

7 февраля 2015 годаМетки:   ,

Продовжують розвиватися шкільні творчі проекти


Як повідомила директор ДШМ №6 Валентина Сальникова, у найближчий час планується підписання договору про творче партнерство з Харківським національним педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди. Творча співдружність школи з авторитетними харківськими інституціями стала  невід’ємною частиною діяльності школи. Запрошуємо ознайомитися з інформацією, що являє собою своєрідний огляд творчих ініціатив різних років.

 

Започатковані у колективі ДШМ №6 цікаві творчі проекти продовжують розвиватися. Збільшується кількість  учасників,  на новий шабель піднімається рівень їхньої майстерності, а самі проекти набувають районного і міського звучання. У кінцевому результаті вони  дають змогу залучити до мистецтва широкий загал харків’ян.

 

У 2010 році була відкрита постійно діюча дитяча художня галерея  «Чарівна мелодія фарб», що стала одним з найважливіших починань школи та її художнього відділення. Мета цього проекту – розвиток початкової професійної художньої освіти, підтримка талановитих дітей та сприяння їх професійному зростанню.

 

З моменту відкриття і по нинішній час відбувається оновлення виставочних експозицій. Майже тисяча дитячих робіт експонувалася за цей період у шкільній художній галереї. Кожне відкриття нової виставки у школі стає подією, яка викликає зацікавленість і колективу, і мешканців району та міста.

 

На церемонію відкриття запрошуються почесні гості – відомі сучасні українські митці. Серед яких народний художник України, академік, голова правління Харківської організації Національної спілки художників України, лауреат національної премії ім. Т.Г. Шевченка, народний художник України Ковтун В.І.,; член Національного союзу художників України, доцент кафедри живопису Харківської державної академії дизайну та мистецтв  Чурсіна В.І.; член Національного союзу художників України,  доцент кафедри живопису Харківської державної академії дизайну та мистецтв, член правління Харківської організації Національного союзу художників України, скульптор  Ільїчов О.М. та інші  відомі харківські художники. 

 

Визначною подією у житті художнього відділення школи стала виставка дитячих художніх робіт «Натхнення» у професійній галереї м. Харкова «Маестро» влітку 2012 року.  Учні відділення націлюються керівництвом школи на участь у міських та обласних виставках, присвяченим різним подіям, систематично виставляються їх роботи у фойє малого залу ХНАТОБу напередодні проведення звітних концертів.

 

Ще один творчий проект колективу школи, який успішно розвивається, - музично-театральна вітальня «На Олексіївці» (на даний період – театральна вітальня).  Започаткувавши його у жовтні 2010 року, колектив школи взяв на себе відповідальну місію залучення харків’ян до культурної спадщини Слобожанського краю, знайомства з провідними харківськими діячами культури та мистецтва, їхньою творчістю. У вітальні «На Олексіївці» до уваги мешканців Дзержинського району надається цикл зустрічей з відомими музикантами, акторами, композиторами, які своїм талантом прославляють Першу столицю і Україну в цілому.

 

Почесними гостями вітальні за час її функціонування були Народна артистка України, ректор ХНУМ ім. І.Котляревського Вєркіна Т.Б., головний диригент та директор Харківської обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України  Янко Ю.В., Заслужений артист України, композитор, піаніст, доцент ХНУМ ім. І.Котляревського Соляніков В.Ю., народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, композитор, професор ХНУМ ім. І.Котляревського Птушкін В.М., актори Харківського державного ім. І.Котляревського Птушкін В.М., актори Харківського державного академічного російського драматичного театру ім. О.С.Пушкіна: народний артист України Васильєв О.П. та заслужена артистка Молдови Філіпова А.В., директор Харківського театру для дітей та юнацтва Гапанович А.Ф. та провідні актори театру, Заслужена артистка України, співачка Марина Чиженко, інші яскраві творчі особистості.

Така активна і системна культурно-просвітницька діяльність дала змогу ДШМ №6 на досить ранньому етапі функціонування стати загальновизнаним культурно-просвітницьким центром Дзержинського району. І це ще одна важлива і суттєва складова іміджу школи, яку колектив продовжує розвивати.

 

На поточний час почала діяти музична вітальня «Віват, Музика!», у рамках якої учні музичного відділення демонструють свої творчі напрацювання, виходячи на сцену з викладачами. Юні музиканти провели концерт, у програмі якого вони виконували музику П.І. Чайковського зі збірки «Дитячий альбом» у обробці молодого композитора, викладача школи Дмитра Малого.

 

Вітальню відвідують і признані музиканти. Так цього навчального року свої нові збірки творів для  дітей презентував  Заслужений артист України В.Ю. Соляніков. Дуже важливо, що під час заходів крім прослуховування музики дається багато пізнавальної інформації про твори, діяльність композиторів і т.і.

 

З грудня 2011 року веде відлік творча співдружність ДШМ № 6  та Харківського театру для дітей та юнацтва. На його сцену неодноразово виходили учні школи, колектив якої став партнером номер один у проекті ТЮЗівців, що спрямовано на підтримку харківських дитячих театральних колективів шляхом надання сцени для вистав та всебічного сприяння у їх показі.

 

        До переліку останніх вдалих проектів можна віднести «Тандем: юні музиканти та Харківський академічний молодіжний симфонічний оркестр  «Слобожанський». Два спільні виступи на малій сцені ХНАТОБу були вдалими і матимуть продовження.

Слід зауважити, що за перші п’ять років діяльності школи її педагогічний та учнівський колектив встановив чимало партнерських зв’язків з відомими харківськими організаціями, що представляють сферу культури.

 

Серед партнерів ДШМ №6 – Харківський академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка, Харківська філармонія, Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського, інші. У найближчий час планується підписання договору про творче партнерство з Харківським національним педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди. Творча співдружність школи з авторитетними інституціями – це переконливий показник її статусу та іміджу.

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обязательно)