19 декабря 2014 годаМетки:   , , ,

Педагоги художнього відділення взяли участь в урочистостях

Сьогодні педагоги ДШМ №6 Анна Колісніченко та Людмила Копійко були учасниками церемонії відкриття художньої виставки у Харківському художньому музеї.

З нагоди відкриття виставки особисте запрошення було надіслано трьом педагогам школи – завідуючій художнім відділенням Анні Колісніченко та викладачам Людмилі Копійко і Оксані Висоцькій-Крутьєвій.

Як уже повідомлялось, дві роботи наших викладачів були відібрані членами художньої ради музею у числі інших з 200-х надісланих на конкурс, що є яскравим свідченням високої майстерності їх авторів.

Велика честь і надзвичайна приємність для педагогів бути представленими у експозиції однієї з найвідоміших українських музейних установ Харківському художньому музеї.

60 авторів виставки працюють у 26 початкових мистецьких навчальних культосвітніх закладах, передаючи свої знання та навички юним художникам – майбутньому нашого краю. Загалом у області в художніх школах та на художніх відділеннях шкіл естетичного виховання навчається 3,5 тис. дітей шкільного віку, причому їх кількість в останні роки має стійку тенденцію до зростання.

Людмила Копійко виявилась однією з наймолодших учасниць виставки. Тож увага Харківських ЗМІ до її персони була не випадковою. У Людмили Сергіївної взяла інтерв’ю кореспондент Харківського радіо Світлана Авер’янова.

Програма вийде у радіоефір в наступну суботу, 27 грудня, початок о 18.10.

Розмаїття жанрів та політ фантазії

Нова виставка – це розмаїття жанрів – пейзажі, натюрморти, портрети, ілюстрації до казок, іконопис та використання різноманітних технік, включаючи масло, акварель, низку графічних та змішаних технік. Не менш вражаючим є перелік використаних технік у роботах декоративно-ужиткового напрямку: батік валяння, вишивка, писанкарство, скульптура малих форм, авторська лялька, петриківських розпис, техніка солоного тіста, витинанка, ручне ткацтво, кераміка тощо.

Багато з представлених творів – це своєрідний гімн Україні, її красотам, щире захоплення історією та українською мистецькою традицією.

Щирі вітання

Тепла атмосфера урочистої церемонії відкриття виставки, на якій прозвучали яскраві виступи почесних гостей, представників творчої інтелігенції Слобожанщини, подібно камертону настроїла усіх її учасників на святковий лад.

Їх привітала перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко, Директор Харківського художнього музею, заслужений працівник культури України Валентина Мизгіна, головний спеціаліст Департаменту культури та туризму Валентина Стецюк, головний бібліотекар-методист спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського Марина Вострикова, молодший науковий працівник Харківського художнього музею Наталія Осіченко.

Звертаючись до присутніх, Тамара Самоварова, директор ОНМЦПК, заслужений працівник культури України, яка стояла у витоках проекту, зазначила, що з року в рік виставки стають цікавішими, зростає рівень майстерності їх учасників. «Цьогорічна виставка у стінах художнього музею, певною мірою, є підсумковою. Але сам проект не завершується, і ви зможете й надалі показувати свої роботи, хоча формат та наповнення проекту зазнає змін. Тож бажаю всім вам творити!». Тамара Михайлівна подякувала усім, хто забезпечив організаційну складову проведення заходу, - співробітникам музею та працівникам ОНМЦПК та нагадала, що кожному учаснику виставки підготовлений електронний варіант її каталогу.

Щира зацікавленість перших відвідувачів - колег, друзів художників, їх учнів, які прийшли розділити радість знакової події та привітати майстрів пензля, засвідчили, що впродовж наступних трьох тижнів експозиція буде привертати таку ж велику увагу харків’ян.

Запрошуємо на перегляд!

Нагадуємо, що виставка з поетичною назвою «Таємниці душі важко збагнути, ще важче пізнати…"  триватиме всі новорічні та різдвяні свята - до 12 січня 2015 року. Її безкоштовно можуть відвідати усі охочі, завітавши до Харківського художнього музею (робочий час: 10.00-16.00, вихідний 1 та 7 січня).