25 апреля 2014 годаМетки:   ,

На IV Дельфійських іграх відзначились шкільні театрали

У віковій категорії 13-15 років срібну медаль завоювала Анна Пустовалова, дипломом відзначена Катерина Іванова (вихованці викладача М.Ю. Чубенко), у віковій категорії 16-17 років дипломом відзначена Тетяна Каменєва (викладач М.П. Крамаренко).

Розпочаті 23 квітня поточного року масштабні творчі змагання - IV Дельфійських іграх Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант», які зібрали 500 учасників, тривають. Сьогодні, 25 квітня, календар Ігор передбачає дві номінації, одна із них - «художнє читання».

Свою майстерність демонстрували майже сто учнів шкіл естетичного виховання Харкова та Харківської області, а також їх ровесники з Полтавщини, виборюючи право бути кращими.

Положенням про Ігри у цій номінації передбачається чотири вікові категорії, вік учасників – від 7 до 17 років. Учасники зібралися у Харківській міській музично-театральній бібліотеці ім. К.С. Станіславського. Саме у цій  бібліотечній установі з її унікальними фондами, накопиченими за 60 років, протягом тривалого часу проводиться цілий комплекс заходів, які готують підґрунтя для успішного проведення Дельфійських ігр Слобожанщини.

Для педагогів і учнів шків естетичного виховання неодноразово проводились тематичні лекції, зокрема про творчість Т.Г. Шевченка та М.Ю. Лермонтова; для репертуару хорових колективів фахівцями бібліотеки було запропоновано збірки творів, включаючи харківську композиторську школу; у рамках проекту «Дитяча філармонія», започаткованого в області була відкрита музична вітальня  «Хочу дізнатися…» і т.і.

Конкурсне завдання учасників Ігор полягало в наступному:

- учасники 7-9 років виконують вірш Т.Г. Шевченка або М. Ю. Лермонтова, тривалість виступу до 5 хвилин;

- учасники ІІ, ІІІ, і IV вікових категорій (10-17 років) виконують два різнохарактерні твори Т.Г. Шевченка та М.Ю. Лермонтова за власним вибором (вірш, віршований уривок, уривок з прози), тривалість виступу.

Їх майстерність оцінювало авторитетне журі у складі: Андрієвська Тетяна Сергіївна, актриса розмовного жанру Харківської обласної філармонії; Кобзар Ірина Іванівна, актриса Харківського академічного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка; Бахмет Тетяна Борисівна, зав. довідково-бібліографічним відділом Харківської міської музично-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського.