23 апреля 2019 годаМетки:   , ,

Мистецький проект "Народні візерунки" розвивається

У 2017 році колективами Дитячої школи мистецтв №6 та Дитячої музичної школи №5 імені Римського-Корсакова було започатковано творчий проект "Народні візерунки". Сьогодні мів має успішну трирічну історію. Більше того з проекту двох спеціалізованих мистецьких шкіл трансформувався у міьский проект, а у цьому році вже має всеукраїнський статус.

Концерт був широко анонсованим, про нього писалось:

8 квітня 2019 року о 18.00 у Малій залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка відбудеться великий концерт учасників творчого проекту «Народні візерунки» присвяченого Шевченківським дням, які щороку відзначаються в Україні 9 і 10 березня з метою вшанування пам’яті великого Кобзаря. Більше 150 юних музикантів у віці від 7 до 16 років, як сольно, так і у складі ансамблів виконують твори відомих композиторів та обробки народних пісень для бандури, цимбал, домри, баяну, акордеону у супроводі оркестру «Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю» (диригент А.М. Стрілець).

Приємно, що цього року розширилася географія учасників концертної програми «Народних візерунків». До вихованців харківських музичних шкіл і шкіл мистецтв ДМШ №5 ім. Римського-Корсакова, ДМШ №8 ім. Гайдамаки, ДШМ №2 ім.Чайковського, ДМШ №15      м. Моцарта, ДМШ №14, ДМШ №9 ім.Сокальського, ДШМ №5 ім.Дунаєвського,  приєдналися учні музичних шкіл із інших міст України. Це наші гості із Дитячої школи мистецтв №6 ім.Жуковського (м. Київ), Дитяча музична школа ім. Леонтовича (м. Покровськ Донецької області), Дитячої музичної школи №1 (м. Запоріжжя) і «Малої академії мистецтв ім. Р.Кириченко» (м. Полтава).

Дуже важливо, що саме у Харкові спільні виступи юних музикантів разом з відомими професійними музичними колективами стають частиною як концертної, так і педагогічної діяльності. Унікальна сценічна практика надає вихованцям шкіл естетичного виховання можливість духовного та творчого розкриття їх здібностей і таланту на великих сценах.

Проект «Народні візерунки» присвячений проведенню Шевченківських днів, було започатковано у 2017 році за ініціативою колективів Дитячої музичної школа №5 ім. Римського-Корсакова і Дитячої школи мистецтв №6 з метою популяризації мистецтва гри на народних інструментів, пісенної та інструментальної творчості.

В рамках проекту передбачено проведення серії спільних концертів кращих учнів відділів народних інструментів шкіл естетичного виховання  м. Харкова з оркестром «Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю» упродовж навчального року. Така співпраця сприяє популяризації народних інструментів, пісенної та інструментальної творчості, та надає учням можливість виступати з професійним оркестровим колективом на концертних майданчиках м. Харкова та області.

Про те, як пройшов цьогорічний концерт читайте за посиланням http://culture.city.kharkov.ua/?p=1049