12 февраля 2015 годаМетки:   , , ,

Готується творча зустріч з харківським композитором Володимиром Птушкіним

17 лютого у рамках проекту музична вітальня "Віват, Музика"! відбудеться творча зустріч з Народним артистом України, професором Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського, композитором та піаністом Володимиром Михайловичем Птушкіним.

Запрошується усі бажаючі. Початок о 16.00. Вхід вільний.

Довідково:

Володимир Птушкін народився в 1949 році в Луганську. Закінчив Харківський інститут мистецтв у 1972 році — фортепіанний факультет (клас доц. Р. Попкової), в 1973 році — композиторський (клас проф. Д. Клебанова). З 1972 по 2002 працював музичним керівником Харківського академічного драматичного театру ім. О.С. Пушкіна, з 1992 року займається педагогічною діяльністю в Харківському національному університеті мистецтв ім.І. Котляревського. Сьогодні В.М. Птушкін обіймає посаду професора кафедри композиції та інструментовки і спеціального фортепіано. Народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат багатьох міжнародних конкурсів і премій.

Композиторові Володимиру Птушкіну підвладні різні композиторські стилі та напрями. У його доробку камерно-інструментальні, вокальні, симфонічні, хорові твори, театральна музика, дитячі твори, пісні, представлен оперний жанр. При цьому особливе місце належить фортепіанній музиці. А за його велику прихильність до дитячої пісенної творчості композитора заслужено називають «українським Шаїнським».

Музика В.М. Птушкіна звучить у кращих залах Києва, Москви, Одеси, на авторитетних міжнародних музичних фестивалях (Володимира Крайнєва в Харкові (як обов’язкові), пам’яті Володимира Горовиця в Києві, ім. Дмитра Шостаковича в Москві та ін.); її виконують у різних країнах світу — Чехії, США, Словенії, Ватикані, Росії, Польщі, Сербії, Франції, США, Німеччині, Швейцарії, Македонії, Угорщині. Крім того, її виконує й сам автор, виступаючи на концертах як піаніст та концертмейстер.