31 марта 2013 годаМетки:   ,

Анна Онищенко стала юным музыковедом

Учащаяся ДШИ №6  Анна Онищенко (педагог В.В. Петрунина – дипломант ХIII международного фестиваля-конкурса детского и юношеского исполнительского искусства «Аккоды Хортицы», проходившего 25-29 марта 2013 года в г. Запорожье. Аня победила в конкурсе «Юный музыковед».

Вот что рассказывают об этом конкурсе его организаторы:

Навесні 2001 року в Запоріжжі вперше прозвучали урочисті фанфари Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці». За дев’ять років існування у фестивалі прийняли участь біля 4000 юних музикантів від 7 до 17 років з України, Білорусі, Росії, Німеччини, Австрії, Сербії, Китаю, Південної Кореї, США.

Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» один з не багатьох дитячих музичних форумів, на яких талановиті діти мають унікальний шанс – виступати в якості соліста з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. Виступ з цім яскравим колективом під керівництвом головного диригента, народного артиста України В’ячеслава Реді, дав можливість продемонструвати свій талант майже трьомстам юних піаністів, скрипалів та віолончелістів, виконавцям на народних та духових інструментів. Концертні програми фестивалю проходять у концертному залі ім. М.І. Глинки Запорізької обласної філармонії, Запорізькому музичному училищі ім. П. Майбороди, музичних школах міста.

В програмі «Акордів Хортиці» творчі змагання солістів-інструменталістів, ансамблів, юних композиторів та концертмейстерів, педагогічні конференції, майстер-класи, відбуваються цікаві знайомства, народжуються нові творчі проекти.

Безумовно, проведення такого роду форумів ставить своєю метою не тільки виявлення обдарованих дітей, але й можливість їх подальшого творчого зростання. Тому, до складу журі фестивалю за ці роки входили провідні педагоги української й світової виконавської школи: Мирослав Скорік (Україна), Валерій Козлов (Україна), Валерій Алтухов (Україна), Ольга Рівняк (Україна), Андрій Ільків (Україна), Олександр Мндоянц (Росія), Андрій Сікорський (Білорусь), Володимир Зубицький (Італія), Станіслав Божич (Сербія), Андрій Желтоног (Японія), Конні Фортунато (США ) та багато інших видатних музикантів.

Лауреати фестивалю з 2005 року беруть участь у багатьох творчих проектах Міжнародного благодійного фонду Володимира Співакова. Їх запрошують для участі в концертах фестивалів «Москва зустрічає друзів»(Росія), «Фестиваль трьох границь» (Німеччина), «У гостях у Айвазовського», «Музика наш спільний дім»(Україна).

Ми глибоко впевненi, що діти, яки одержали старт на Запорізькому фестивалі, стануть відомими музикантами, скорять найкращі концертні зали миру й донесуть добру атмосферу наших "АКОРДІВ" усім людям планети Земля.